RODZICE UCZNIÓW KLAS I W ELEKTRYCZNIAKU

spotkanie_z_rodzicami-600

Rozpoczęcie nauki w nowej szkole jest dużym przeżyciem zarówno dla młodzieży jak również dla rodziców. Nowy rozdział w życiu swoich dzieci, często powoduje u rodziców wiele wątpliwości, oczekiwań. Wychodząc naprzeciw wszelkim potrzebom rodziców 12 września 2012 r. Dyrektor Opolskiego Elektryczniaka Dariusz Dobrowolski powitał wszystkich Rodziców uczniów klas pierwszych w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Po serdecznym przywitaniu wszystkich zgromadzonych, Pan Dyrektor Dariusz Dobrowolski przedstawił zespół kierowniczy, kadrę pedagogów oraz wychowawców klas pierwszych. Po prezentacji Dyrektor szkoły przedstawił wizję pracy w nowym roku szkolnym. Swój program zaprezentowali również pedagog, pielęgniarka a bogatą ofertę biblioteki szkolnej przedstawiła .

Zdjęcia w naszej galerii zdjęć - zobacz>>>

Pani Danuta Łągiewka – została pokazana możliwość internetowego zamawiania publikacji książkowych, nie tylko dla samych uczniów, ale również dla rodziców. Również Rodzicom zaprezentowała swoje możliwości orkiestra dęta Elektryczniaka pod batutą dyrygenta Pana Przemysława Ślusarczyka. Możliwości kształcenia zawodowego przedstawił były Dyrektor szkoły Pan Władysław Opoka, który swoim bogatym doświadczeniem będzie się dzielił jako doradca zawodowy. Przedstawiając możliwości techniczne szkoły jak również Centrum Praktycznego, dyrektor Opoka gratulując wyboru szkoły, zauważył, że jest jeden minus: w tej szkole trzeba się uczyć!
        W Elektryczniaku stawia się nie tylko rozwój fizyczny, umysłowy, ale również duchowy, co zaznaczył obecny na spotkaniu z Rodzicami ks. Proboszcz Rudolf Świerc. Dlatego Opolski Elektryczniak nie tylko uczy, ale również wychowuję do tego by człowiek był co raz to bardziej człowiekiem. Jak powiedział ks. Rudolf – to, że szkoła kształtuje człowieka, myślę, że żywym dowodem jestem ja, absolwent tej szkoły.
        Po spotkaniu w sali gimnastycznej odbyły się spotkania Rodziców z wychowawcami poszczególnych klas. Ten pierwszy kontakt z Rodziców z Wychowawcami klas jest bardzo istotny, gdyż umożliwia wzajemne poznanie, na czym skorzysta późniejsza współpraca rodziców ze szkołą.
Na zakończenie spotkania z Rodzicami Dyrektor Dobrowolski życzył zadowolenia z wyboru naszej szkoły oraz tego by Elektryczniak był Waszą dumą.