RUSZYŁA WSPÓŁPRACA ELEKTRYCZNIAKA I WAGO ELWAG

Wago Elwag 2012

W dniu 23.07.2012 dyrektor Zespołu Szkół Pan Władysław Opoka wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych Panem dr Mariuszem Rząsa byli z wizytą w firmie WAGO ELWAG we Wrocławiu. W trakcie wizyty z dyrektorem generalnym tutejszego oddziału firmy WAGO Panem Michałem Kownackim oraz kierownikiem działu elektrycznego Panem Henrykiem Zieglerem. Na spotkaniu omawiano możliwości współpracy Szkoły z firmą WAGO w zakresie propagowania nowych technologii dla połączeń sprężynowych.

W trakcie spotkania ustalono szczegóły współpracy, w tym organizacja pokazu produkowanego asortymentu złączek i szkolenia dla nauczycieli przedmiotów zawodowych branży elektrycznej z województwa opolskiego.

Ustalono, że w trakcie spotkania i szkolenia w Zespole Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu w dniu 26 września 2012 r. nastąpi bezpłatne przekazanie przez WAGO szkołom kształcącym w zawodzie: elektryk, elektronik, mechatronik plansz pokazowych oraz walizek ćwiczeniowych dla uczniów.

Z uwagi na profil Naszej Szkoły taka obiecująca współpraca niewątpliwie przyniesie wiele korzyści, w szczególności w odniesieniu do pracowni elektrycznych, elektronicznych i mechatronicznych.

Wago Elwag 2012

.