POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW PUBLICZNEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ

Pożegnanie klas III ZSZ

15 czerwca 2012 r. pożegnaliśmy najstarszą klasę Publicznej Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3 Zespołu Szkół Elektrycznych. Po raz ostatni uczniowie spotkali się z dyrekcją, nauczycielami i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego. Na początku głos zabrał pan dyrektor Władysław Opoka, życząc absolwentom, aby w swoim dalszym życiu kierowali się dobrem, uczciwością, by konsekwentnie dążyli do wymierzonych przez siebie celów oraz umiejętnie wykorzystywali zdobyte w szkole doświadczenie i wierzyli w to, że mając "fach w ręku" świat stoi przed nimi otworem. Na koniec pan dyrektor złożył absolwentom życzenia szczęścia i powodzenia na egzaminach potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Uroczystość uświetnili uczniowie klas młodszych - Anna Jackowska i Wojciech Karpiela z klasy IIdt oraz Szymon Kowalik z klasy Idt, którzy pod kierunkiem Pani Moniki Krzeptoń przygotowali krótki montaż poetycki. Głos zabrali również przedstawiciele absolwentów – Tomasz Grabelus i Adrian Gola, którzy dziękowali wychowawcy i nauczycielom za wsparcie i trud włożony w przygotowanie ich do dorosłego życia i dalszej edukacji.

Kolejnym etapem uroczystości było wręczenie przez Pana dyrektora Władysława Opokę i wychowawczynię Panią Iwonę Natalli nagród i świadectw uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen. Za dobre wyniki w nauce wyróżnieni zostali: Tomasz Grabelus i Krzysztof Konarzewski. Natomiast za godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych pamiątkowe srebrne medale otrzymali: Adrian Gola i Dominik Panicz.

Po części oficjalnej nadszedł czas na wspomnienia w miłej, ciepłej atmosferze przy kawie, herbacie i pysznym cieście. Na koniec padły słowa, iż mamy nadzieję, że z większością naszych absolwentów spotkamy się zaraz po wakacjach, gdyż będą chcieli kontynuować naukę w Najlepszej Szkole Technicznej na Opolszczyźnie.