ELEKTRYCZNIAK WYRÓŻNIONY!

Krew Pod Prądem"MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE”

IX edycja Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych w Honorowym Krwiodawstwie

13.06.2012r. w przeddzień Światowego Krwiodawstwa w Opolu odbyło się podsumowanie IX Edycji Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pt. ,,Młoda Krew Ratuje Życie”, w którym udział wzięła delegacja z Zespołu Szkół Elektrycznych w składzie Pan Dyrektor Władysław Opoka, opiekun Szkolnego Koła PCK Bożena Tulkis oraz uczniowie Adam Dobranowski kl.IIIf oraz Michał Razik kl.IIIe technikum.

Turniej został objęty honorowym patronatem przez Wojewodę Opolskiego, Marszałka Województwa Opolskiego, Prezydenta Miasta Opola oraz Opolskiego Kuratora Oswiaty. Uroczyste podsumowanie odbyło się w Sali Herbowej Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W konkursie wzięło udział 37 szkół z całego województwa, który odbył się w trzech kategoriach., w których nasi uczniowie zajęli trzy czołowe miejsca:

II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych z uwzględnieniem wskaźnika- największa ilość oddanej krwi (120,443 litra)

II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych z uwzględnieniem wskaźnika największa aktywność- czyli ilość oddanej krwi w ramach Turnieju w przeliczeniu na jednego pełnoletniego ucznia

III miejcse w kategorii szkół ponadgimnazjalnych – promocja honorowego krwiodawstwa w regionie

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za dar, którym jest pomoc w ratowaniu zycia ludzkiego!

Wszystkim uczniom, którzy oddali w roku szkolnym 2011/2012 to co najcenniejsze przekazuję piękne podziękowania i gratulacje. Wasza postawa to dowód potwierdzający chęć niesienia pomocy innym - pomocy bez której nie ma życia, nie ma możliwości przeprowadzenia zabiegów i operacji, którewymagają krwi. Ta piękna postawa niech będzie potwierdzeniem dojrzałości pełnoletniego ucznia, który umie zrozumieć potrzebę niesienia pomocy. Gratuluję tej postawy - Opolski Elektrzcyniak jest y Was dumny!

Wszystkim ucznim krwiodawcą oraz organizatorom czterech akcji "KREW POD PRĄDEM" w naszym Zespole Szkół z niestrudzoną opiekunką PCK Panią mgr Bożeną Tulkis przekazuję serdeczne podziękowania i gratulacje.

JESTEM PRZEKONANY, ŻE W NASTĘPNYM ROKU ODDAMY TEŻ DUŻO KRWI. ŻYCZĘ SAMYCH PIĄTEK NA ŚWIADECTWACH I UDANYCH SŁONECZNYCH WAKACJI!