FIRMA EATON W ELEKTRYCZNIAKU

Eaton

W ramach programu akademia el12 dotyczącego szerokiej współpracy między Centrum Elektrycznym el12, a Zespołem Szkół Elektrycznych, odbyła się w dniu 30.05.2012 r. prezentacja produktów firmy EATON. Nauczyciele i uczniowie zapoznali się z nowymi rozwiązani technologicznymi aparatury: łączeniowej, sterowniczej i sygnalizacyjnej stosowanej w produkcji maszyn ciężkich i lotnictwie oraz w przemyśle motoryzacyjnym.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie sześciu klas (w trzech turach) technikum, kształcących się w zawodach: technik elektryk, technik elektronik, technik mechatronik. Były to lekcje poglądowe, na których nastąpiło przełożenie wiadomości teoretycznych na nowoczesne rozwiązania praktyczne, stosowane w budownictwie i przemyśle. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.