ELEKTRYCZNIAK NA DNIACH OTWARTYCH POLITECHNIKI OPOLSKIEJ

Dni otwarte na Politechnice

W dniu 26.04.2012 uczniowie Elekrycznika z klas IIA technikum i IID technikum uczestniczyli w otwartych dniach Politechniki Opolskiej. Mechatronicy i informatycy uczestniczyli min. w wykładach, prezentacjach oraz mogli podziwiać laboratoria wydziału mechanicznego.

W pierwszym mini wykładzie pt.: ”Napędy i ich układy sterowania w urządzeniach mechatronicznych” wygłoszonym przez adiunkta Wydziału Mechanicznego dr inż. Rolanda Pawliczka. Mechatronicy poznali zasadę działania silnika krokowego oraz rodzaje sterownia silnikiem przy użyciu graficznego środowiska programistycznego LabView stworzonego przez National Instruments. Po krótkim wystąpieniu, uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy i w formie cyklicznej podziwiali pracownie i laboratoria mechatroniczne. Po poznaniu w praktyce procesu mechatronizacji uczniowie udali się na kolejny wykład pt.: „ Roboty mobline” wygłoszone przez dr inż. Arkadiusza Gardeckiego i dr inż. Ryszarda Beniaka, na którym słuchacze zapoznali się z programowaniem, budową i zasadą działania robotów mobilnych MAOR-12T i Aldebaran Robotics Nao H21 Humanoid Robot. Na koniec interesującego wykładu prowadzący zaprezentowali taniec w wykonaniu robota Nao H21.

Opiekunem grupy był Rafał Chwaliński.

Informatycy uczestniczyli w dniach otwartych wg harmonogramu:
9.00 – 9.45 - Wybrane techniki kolażu i fotomontażu zdjęć
mgr inż. Anna Czabak, Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, ul. Sosnkowskiego 31, sala 422
10.10 - 11.00 – Dlaczego wybrałam politechnikę? Bo informatyka jest kobietą!
- Zaprogramuj swojego smartfona
- Programowanie smartfonów z wykorzystaniem GPS-a
Katarzyna Markiewicz, Sabina Libor, Jadwiga Krawczyk Aula zespołu dydaktycznego Łącznik, ul. Mikołajczyka 16

Opiekunami grupy byli: Robert Moch i Tomasz Lisek.