UROCZYSTOŚĆ POŻEGNANIA ABSOLWENTÓW PUBLICZNEGO TECHNIKUM NR 5 ZESPOŁU SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH IM. TADEUSZ KOŚCIUSZKI W OPOLU

Uroczyste zakończenie roku klas programowo najwyższych
Niezapomniane młodzieńcze lata!
Szkolne wspomnienia niezapomniane!
Na ciężkich drogach chmurnego świata
Wyście jak balsam na krwawą ranę!
Gdy wstecz obrócę wzrok taki łzawy,
Wnet się jak czarem byt złoci szary –
Niech żyje przyjaźń ze szkolnej ławy!
Niech żyją nasze dawne wagary!
A. Oppman Wagary

27 kwietnia 2012 o godz. 9.00 w szkolnej auli odbyło się pożegnanie tegorocznych absolwentów. Na uroczystość przybyli też rodzice najlepszych uczniów. W tym roku szkolnym mury ELEKTRYCZNIAKA opuściło 202 absolwentów. Spotkanie rozpoczęło przemówienie Pana Dyrektora Władysława Opoki. Pan Dyrektor powitał wszystkich zebranych i wzruszająco przedstawił okres czterech lat nauki i zdobywania doświadczeń jako czas, w którym dojrzewali niczym jabłka . Teraz jako ukształtowani i dojrzali ludzie wkraczają w dorosłe życie. W imieniu swoim oraz wszystkich nauczycieli życzył absolwentom znakomitych wyników egzaminów maturalnych i zawodowych oraz spełnienia w życiu zawodowym i osobistym. Po przemówieniu nastąpiło przekazanie Sztandaru Szkoły uczniom klas młodszych. Najlepsi spośród kończących Szkołę zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami i nagrodami Podziękowania i listy gratulacyjne otrzymali rodzice uczniów z najwyższą średnią w nauce. Wyróżnieni zostali także wychowawcy klas. Po części oficjalnej krótkie pożegnalne przemówienie wygłosił przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, a potem przedstawiciele klas młodszych wykonali część artystyczną. Również tegoroczni maturzyści podziękowali społeczności szkolnej za wspólnie spędzone lata pięknymi piosenkami i wierszami. Uroczystość została uświetniona występem Szkolnej Orkiestry pod batutą mgr Przemysława Ślusarczyka.

Część artystyczną przygotowali oraz prowadzili uczniowie i uczennice klas: I FT, III CT, III DT, IV DT i IV GT. Nad całością przebiegu i organizacją uroczystości czuwała Pani Barbara Górnik oraz Panie Katarzyna Dworaczyńska i Katarzyna Mansfeld.

Nagrody dla uznanych absolwentów ufundowała Rada Rodziców, której Przewodnicząca Pani Ewa Dęga przekazała okolicznościowe gratulaje dla uczniów i ich rodziców oraz dyrektora szkoły wraz z nauczycielami i pracownikami.