TOMASZ JĘDRZEJEWSKI STUDENTEM AKADEMII GÓRNICZO-HUTNICZEJ W KRAKOWIE

Stypendium

W dniu 21 kwietnia 2012 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie odbył się etap wojewódzki XXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Zespół Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu reprezentowali finaliści etapu szkolnego i regionalnego: Jakub Wodecki (2CT) Tomasz Jędrzejewski (2BT) Gracjan Listwan (1BT). Spośród pięćdziesięciu najlepszych uczniów województwa opolskiego, do części ustnej zakwalifikował się Tomasz Jędrzejewski zajmując trzecie miejsce.

W zmaganiach dwunastu finalistów, w ogniu krzyżowych niekoniecznie ekologicznych pytań i zagadnień do etapu centralnego przeszło siedem osób. Reprezentant naszej szkoły zajął trzecie miejsce i otrzymał indeks na dowolnie wybrany kierunek i uczelnie wyższą w Polsce. Tomasz wybrał kierunek energetyka w Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. Zanim nastąpi uroczysta Immatrykulacja musi jeszcze tylko zdać maturę. Póki co przed nim etap centralny XXVII OWE w Zielonej Górze. Życzymy powodzenia w rozpoznawaniu gatunków roślin i głosów ptaków.

Opiekunem merytorycznym Opolskiego Elektryczniaka jest Pan mgr inż. Jacek Brzostowski.