ELEKTRYCZNIAK SZKOŁĄ Z PASJĄ NA TARGACH EDUKACYJNYCH

Targi edukacyjne

To hasło przewodnie przyświecało nam podczas tegorocznych Targów Edukacyjnych i Rynku Pracy w Opolskim Okrąglaku, w których Nasza Szkoła brała udział.

Uczniowie szkół gimnazjalnych mieli okazję przekonać się o tym, że oprócz atrakcyjnych kierunków kształcenia, dających szanse na rynku pracy, Elektryczniak ma do zaoferowania wiele możliwości rozwoju pasji zawodowych i poza zawodowych. Przygotowano plansze prezentujące działalność: Szkolnego Klubu Europejskiego „Euroelektryk”, Szkolnego Koła PCK, LOK, Orkiestry Dętej i różnorodnych sekcji sportowych.

W podobny sposób zaprezentowano możliwość uczestnictwa w programach rozwojowych, ściśle związanych z dziedzinami zawodowym, np.: Innowacyjna Szkoła Zawodowa, Szkoła Kluczowych Kompetencji, Zawodowcy Na Start, Comenius oraz interdyscyplinarna Odyseja Umysłu, w której nasi uczniowie od wielu lat zdobywają wyróżnienia i nagrody. Oprócz tego gimnazjaliści obserwowali możliwości robota, którego zbudowali i zaprogramowali uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczyciela Rafała Chwalińskiego oraz prezentacje multimedialne i filmy wyświetlane na monitorach, które przygotował pan Kazimierz Król wraz z uczniami. Stoisko na Targi Edukacyjne przygotowali nauczyciele bibliotekarze: Danuta Łągiewka, Lidia Ornatowska-Bednarz, nad oprawą techniczną czuwał pan Rafał Olender, a ze strony samorządu szkolnego pomocy udzielił przewodniczący Rafał Ciupka - uczeń klasy 3b technikum. Dziękujemy nauczycielom, którzy zaangażowali się do pomocy przy przygotowaniu materiałów na targi: Bożenie Tulkis, Bogusławowi Rączce, Katarzynie Dworaczyńskiej, Annie Strokowskiej, Edwardowi Łakomemu, oraz uczennicy klasy 2d technikum - Annie Jackowskiej.

Podziękowania składamy również tym nauczycielom i uczniom, którzy pełnili dyżury w hali - Paniom – Marzenie Kmieć, Małgorzacie Jaworskiej – Suwale, Katarzynie Dworaczyńskiej, Bożenie Tulkis, Monice Krzeptoń, Katarzynie Mansfeld, Joannie Oliwie, Iwonie Natalli, Elżbiecie Rogali, Mirosławie Korzekwie, Annie Strokowskiej, Anicie Chmielewskiej, Edycie Kozickiej, Beacie Peczeniuk, Marii Kowalskiej, Ewelinie Lisek, Renacie Kiszy – Świątek i Panom – Rafałowi Olendrowi, Piotrowi Dworaczykowi, Tomaszowi Liskowi, Jackowi Brzostowskiemu, Bogusławowi Rączce, Rafałowi Chwalińskiemu, Tomaszowi Kalecie, Tadeuszowi Myślukowi, Henrykowi Zajączkowskiemu, Andrzejowi Szolcowi, Piotrowi Muszyńskiemu, Waldemarowi Dobrowolskiemu, Dariuszowi Dzionkowi, Piotrowi Dobrowolskiemu, Robertowi Mochowi, Tomaszowi Markuszewskiemu oraz uczniom – Annie Jackowskiej, Żanecie Ozimek, Rafałowi Ciupka, Dawidowi Gbur, Krzysztofowi Danisz, Filipowi Jokielowi, Pawłowi Leżuchowi i Romanowi Seredziukowi.