"KREW POD PRĄDEM" - W ELEKTRYCZNIAKU TO STANDARD I SZLACHETNY OBOWIĄZEK

Krew pod prądem

19.04.2012r. w Zespole Szkół Elektrycznych odbyła się XII akcja zbiórki krwi pt. ,,Krew pod prądem”. Do oddania krwi zgłosiło się ponad 40 uczniów, z czego po badaniach lekarskich 32 uczniów oddało 14,5 litra krwi. Każdy kto oddał krew, mógł liczyć na słodki poczęstunek i energetyczne czekolady. Po takim wysiłku nie trzeba było liczyć kalorii. Oddając pół litra krwi traci się 4500 kalorii.

To ostatnia z czterech planowanych w tym roku szkolnym akcji pobierania krwi, jaką przeprowadziliśmy w naszej szkole. Większość uczniów, którzy wzięli udział w akcji, oddaje krew regularnie. Mamy również nadzieję, że w szeregi "darczyńców życia” wstąpi coraz to większa rzesza naszych uczniów, która bezinteresownie będzie chciała pomóc drugiemu człowiekowi i podzielić się cząstką siebie.

Kolejny już raz gorące podziękowania kierujemy do naszej wspaniałej młodzieży, dzięki której można było przeprowadzić akcję ratującą życie wielu osób i mamy ogromną nadzieję, że z każdym następnym razem chętnych do podjęcia najszlachetniejszej inicjatywy w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego w naszej szkole będzie coraz więcej.

Bożena Tulkis koordynator akcji

W bieżącym roku szkolnym :Krew pod prądem" była akcją wnoszącą wiedzę dla uczniów o potrzebie ratowania człowieka jak również bezpośredniej pomocy ratowanym, którzy potrzebują krwi i fachowej pomocy lekarskiej. Wyrażam słowami uznania i podziękowania dla wszystkich uczniów krwiodawców, którzy oddali krew w bieżącym roku szkolnym. Gratuluję i dziękuję organizatorom wszystkich szkolnych akcji, którzy pod przewodnictwem Pani Bożeny TULKIS byli świetnymi gospodarzami i wszystkie zadania wypełnili znakomicie.

TAK TRZYMAĆ – „KREW POD PRĄDEM” MUSI PŁYNĄĆ OBFITYM STRUMIENIEM. Aby tak było w przyszłości musicie dobrze się odżywiać, uprawiać sport i ofiarować to co tak cenne, bardzo cenne i potrzebne nam wszystkim, w tym waszym koleżankom i kolegom – ofiarom wypadków, chorób i pomocy lekarsko medycznej. Serdecznie dziękuję wykonawcom i organizatorom poboru krwi w szkole, lekarzom, pilęgniarkom, służbą pomocniczym Opolskiej Stacji Krwiodawstwa, które spisywały się na medal.

SPOTYKACIE SIĘ W NASZEJ SZKOLE Z WIELKĄ SYMPATIĄ UCZNIÓW, PONIEWAŻ ŚWIETNIE PRACUJECIE I POTRAFICIE SZCZEGÓLNIE POMAGAĆ TYM, KTÓRZY DECYDUJĄ SIĘ ODDAĆ KREW PO RAZ PIERWSZY.

Władysław Opoka dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych