INDEKS ZA WIEDZĘ O SPORCIE DLA UCZNIA ELEKTRYCZNIAKA

Wiedza o sporcie

W dniu 19 kwietnia 2012 roku byli piłkarze Tomasz Rząsa i Jerzy Brzęczek oraz kapelan polskich sportowców ks. Edward Pleń byli gośćmi konferencji „Euro 2012 - w poszukiwaniu wartości”. Spotkanie odbyło się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu. W panelu dyskusyjnym udział wzięli również Ryszard Wójcik – sędzia międzynarodowy oraz Dawid Błaszyczkowski – trener Rakowa Częstochowy zarazem brat Kuby, kapitana Reprezentacji Polskiej. Panel dyskusyjny poprzedzony był wykładami profesorów Wydziału Teologicznego UO oraz Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii PO. Tematyka wykładów dotyczyła fenomenu sportu na różnych płaszczyznach jak i obrazu dzisiejszego kibica.

Podczas konferencji w której na zaproszenie organizatorów uczestniczyli uczniowie naszej szkoły: klasy II at, i II bt odbyła się uroczysta gala podsumowując Konkursu Wiedzy o Euro 2012. W konkursie wzięło udział 137 uczestników z 34 szkół ponadgimnazjalnych z województwa opolskiego. Uczniowie Elektryczniaka odnieśli ogromny sukces, gdyż w pierwszej dziesiątce uplasowało się aż dwóch uczniów. Adam Okwieka, uczeń klasy IV ct zajął 7. miejsce, natomiast Damian Zmuda z klasy III dt – 10. Nasi uczniowie otrzymali oprócz dyplomów następujące nagrody: oryginalną piłkę „Tango”, którą rozgrywane będą Mistrzostwa Europy w 2012 r. oraz album „Piłka jest okrągła. 1000 najlepszych piłkarzy świata” jak również piłkarską torbę sportową. Dodatkowo Damian Zmuda zdobył indeks Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej.

Konkurs Wiedzy o Euro 2012 jak i sama konferencja: W poszukiwaniu wartości w sporcie, pokazują, że o wartościach powinno się pamiętać zawsze, nie tylko wtedy, gdy na polskich stadionach będą rozgrywane mecze Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Nie możemy się skupić tylko na przygotowaniach lotnisk, autostrad, stadionów. Ważne jest również przygotowanie każdego człowieka. Wspólne poszukiwanie niepodważalnych wartości tkwiących w sporcie przy okazji tak wielkiego sportowego wydarzenia jakim bez wątpienia są Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w naszym kraju z pewnością jeszcze bardziej przyczynia się do tego, iż: wszyscy jesteśmy drużyną narodową! jak głosi hasło ze znanej reklamy.