XXII OPOLSKIE DNI ELEKTRYKI

W dniu 27 marca br. odbyły się już po raz dwudziesty drugi Opolskie Dni Elektryki, któ-re zostały zorganizowane tradycyjnie przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich i Politechni-kę Opolską. Otwarcia dokonał Rektor Politechniki Opolskiej prof. dr hab. inż. Jerzy Skubis, a wśród zabierających głos w części oficjalnej był również Pan Władysław Opoka dyrektor naszego zespołu.

Uczniowie, między innymi klas IV bt i III bt wysłuchali wystąpienia Dziekana Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki prof. Mariana Łukaniszyna (absolwenta naszego technikum), w którym przedstawił on historię wydziału oraz aktualną ofertę edukacyjną.

Po części oficjalnej nastąpiła część naukowa, w której zebrani wysłuchali między innymi referatu prof. Wiesława Tarczyńskiego, dotyczącego przyszłościowego wykorzystania energii słonecznej. Przedstawicielka znanej nam doskonale firmy El 12 zaprezentowała niezwykle ciekawy program użytkowy dla osób parających się zaopatrzeniem firm w artykuły elektro-techniczne.

Ostatni referat pt. „Powietrze i próżnia to najlepsze przewodniki energii elek-trycznej” wygłosił adiunkt Instytutu Układów Elektromechanicznych i Elektroniki Przemysłowej i jednocześnie nauczyciel mianowany w naszej szkole Andrzej Przytulski. Na zakoń-czenie absolwenci politechniki zaprezentowali najlepsze zeszłoroczne prace dyplomowe. Dniom elektryki towarzyszyło jak zwykle losowanie nagród rzeczowych dla wytrwałych uczestników. Aby odebrać wylosowaną nagrodę trzeba było pozostać do końca imprezy. O pechu może mówić jeden z uczniów klasy IV bt, którego ominął odbiór nawigacji satelitarnej, gdyż być może znudzony trochę słuchaniem zbyt wcześnie opuścił salę.

Autorem zdjęć jest Marian Zambrzycki Specjalista ds. organizacji i dokumentacji z Działu Organizacyjno-Prawnego TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Opolu