ELEKTRYCZNIAK W BUDOWLANCE ?

Dnia 30 marca 2012 roku uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu wzięli udział w Konferencji „Urządzenia i Systemy Energetyki Odnawialnej” w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w Opolu. Program nauczania dla zawodu technik odnawialnych źródeł energii przedstawił jego autor prof. dr Ryszard Tytko. Wśród prelegentów byli m.in.: Artur Ślimak (Urząd Marszałkowski Opole), prof. dr hab. Inż. Roman Ulbrich (Politechnika Opolska), prof. dr hab. inż. Maria Wacławek (Uniwersytet Opolski). Wśród poruszanych tematów (Mikrobiogazowanie, Kolektory Słoneczne, Innowacyjne biobudownictwo, Odnawialne źródła energii) często powtarzał się wątek współzależności budownictwa z mechatronika, elektroniką czy elektroenergetyką.

Opolski Elektryczniak reprezentowali: Mariusz Setnicki i Rafał Siwek (1AT), Gracjan Listwan i Krzysztof Hamera (1BT), Paweł Woźny (1ET), Kamil Popowicz (1FT),Tomasz Jędrzejewski(2BT) oraz maturzyści z 4BT: Michał Steinhof, Tomasz Kornek, Dawid Kozieł, Łukasz Podpłoński. Wykład wprowadzający, pt. „Aeroenergetyka – szansa czy zagrożenia w Polsce” w naszej szkole wygłosił opiekun mgr inż. Jacek Brzostowski. Udział uczniów w konferencji, poprzedził zaplanowaną na kwiecień wycieczkę ekologiczną klas pierwszych do Stryszowa.

Serdeczne podziękowania za umożliwienie uczestnictwa w sympozjum składamy Panu mgr Joachimowi Strzałce i Panu Dyrektorowi mgr Władysławowi Opoce.