„DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI” W LEROY MERLIN POLSKA

Z Okazji „Dnia Przedsiębiorczości”, który obchodzony był w dniu 22.03.2012r, 10 uczniów naszej szkoły z klas 3AT, 3BT i 3DT wraz z opiekunem Panią Gabrielą Płachecką uczącą podstaw przedsiębiorczości , zostało zaproszonych do LEROY MERLIN w celu pokazania pracy tak dużego sklepu z artykułami dla domu. Spotkanie rozpoczęło się tuż przed 9:00 w części biurowej sklepu, gdzie zwykły klient nie ma wstępu. Opiekunem naszej grupy była Anna Żełobowska- specjalista ds. zasobów ludzkich. Pokazano nam pomieszczenia biurowe różnych działów i ich pracę, od pokoju dyrektora, poprzez pokój informatyka do pokoju odpoczynku. Następnie zostaliśmy zaproszeni do Sali konferencyjnej, w której odbyła się prezentacja na temat powstania LEROY MERLIN na świecie, w Polsce i oczywiście w Opolu (Luty 2009).

Zapoznaliśmy się z pracą pracowników na róznych stanowiskach, pokazano nam jak dba się o pracownika np. kursy, szkolenia, ale również jak organizuje się u nich wolny dla wszystkich pracowników np. wyjazdy integracyjne. Po prezentacji przeszliśmy krótkie szkolenie BHP i wraz z naszą miłą opiekunką, poszliśmy zwiedzać poszczególne działy sklepu. Byliśmy bardzo mile przyjmowani, objaśniano nam na czym polega praca na danym dziale, uczniowie zadawali pytania. Nasz pobyt w LEROY MERLIN pokazał nam jak wygląda praca tak dużego sklepu „od kuchni” i na pewno każdy z nas to zapamięta na długo. Na koniec dla upamiętnienia w LEROY MERLIN wręczono uczestnikom dyplomy drobne upominki.