ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH 2012

Ja, uczeń Zespołu Szkół Elektrycznych
Ślubuję uroczyście, że przestrzegać będę statutu szkoły.
Ślubuję pilnie się uczyć, uczciwie postępować, wzorowo zachowywać się w szkole i poza nią,
Dbając zawsze o dobre imię oraz honor polskiej szkoły.
Będę oddawał należyty szacunek wszystkim moim przełożonym, wychowawcom oraz rodzicom.
Pilną nauką, uczciwością i wzorowym postępowaniem pragnę służyć naszej ojczyźnie
Rzeczypospolitej Polskiej.

Oto rota ślubowania, które składają rok rocznie kolejne pokolenia uczniów wstępujących w szeregi naszej szkoły. Tak było i teraz – 21 marca 2012 roku, gdy uczniowie klas pierwszych, w towarzystwie swoich wychowawców, dostąpili tego zaszczytu i stali się pełnoprawnymi członkami uczniowskiej braci Zespołu Szkół Elektrycznych.

Atmosfera powagi, doniosłości i wyjątkowości towarzyszyła całej uroczystości już od pierwszych chwil jej trwania. W swym przemówieniu Pan Dyrektor Władysław Opoka podkreślił wagę oraz rolę, jaką młodzi ludzie, wchodzący w progi naszej szkoły mogą i powinni odegrać dla jej rozwoju, promocji, dla szerzenia dobrego imienia elektryczniaka. Odwołał się również do ideału patrona szkoły, Tadeusza Kościuszki, którego święto obchodzimy dnia 24 marca, by brać przykład z determinacji w dążeniu do celu, ukochaniu ojczyzny i narodu polskiego tego wielkiego Polaka.

Tradycją tego dnia jest także rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o patronie szkoły przeprowadzonego przez Pana Damiana Stankowicza.

Laureatami tegorocznej edycji zostali:
III miejsce – Szymon Wydra z klasy I ET
II miejsce – Rafał Pytel z klasy I AT
I miejsce – Teresa Joszko z klasy I AT

Stronę artystyczną wydarzenia uświetnił występ szkolnej orkiestry pod batutą Przemysława Ślusarczyka oraz okolicznościowe przedstawienie przygotowane przez uczniów klas: I FT, II ET oraz III FT pod opieką Pani mgr Sylwi Święs. Na szczególne podkreślenie zasługuje "męsko" zaśpiewany HYMN przy akompaniamencie szkolnej orkiestry.