WSPOMNIENIE

Wspomnienie

Janusz Klimkowicz (1959-2012)

pracownik warsztatów szkolnych

20 marca 2012 roku delegacja naszego Zespołu Szkół Elektrycznych oraz Centrum Kształcenia Praktycznego uczestniczyła w Ostatnim Pożegnaniu Janusza Klimkowicza, absolwenta Elektryczniaka, który w Warsztatach Szkolnych naszej szkoły pracował w okresie od 1982 do 1992 roku.

Urodził się 30 października 1959 roku w Opolu. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej podjął naukę w Zasadniczej Szkole Elektrycznej Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu, którą ukończył w 1977 roku. Następnie w latach 1977-1980 kontynuował edukację w Technikum Mechaniczno-Elektrycznym dla Pracujących w Elektryczniaku. Po odbyciu zasadniczej służby wojskowej pracował w Urzędzie Miejskim w Opolu na stanowisku starszego referenta oraz w Opolskim Przedsiębiorstwie Instalacji Przemysłowych, jako starszy referent do spraw inwentaryzacji. W 1982 roku podjął pracę w Warsztatach Szkolnych Elektryczniaka, pełniąc kolejno w latach 1982-1992 obowiązki: samodzielnego referenta do spraw zaopatrzenia, kierownika sekcji zaopatrzenia i zbytu, starszego specjalisty do spraw zaopatrzenia i zbytu oraz starszego specjalisty do spraw rozdzielni robót. W latach 1982-1986, a także w roku szkolnym 1991/1992, był nauczycielem zawodu w niepełnym wymiarze godzin. W okresie dziesięcioletniej pracy w Zespole Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu sumiennie wykonywał obowiązki zawodowe. Cieszył się szacunkiem i uznaniem wśród pracowników szkoły i uczniów. Zmarł 15 marca 2012 roku.