PRZYWRÓĆMY DZIECIOM UTRACONY DOM

Góra grosza

Po raz drugi uczniowie ELEKTRYCZNIAKA uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji ”Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Celem tej, jakże szlachetnej inicjatywy, jest dofinansowanie domów dziecka, aby były bardziej przyjazne, zapewniały - w miarę swoich możliwości - choćby namiastkę domu rodzinnego. Zebrano 3767 monet /zgodnie z wymogami organizatorów, o nominałach: 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł/ co dało kwotę 185,74 zł. Nie chodziło jednak o zgromadzenie dużej sumy, ale o kolejne doświadczenie życiowe, odpowiedzialność czyli dojrzałość, życzliwość oraz uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby innych.

W zbiórkę –symbolicznego grosza- zaangażowali się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Rafał Ciupka – kl. IIIB, Konrad Porąbka, Denis Miron, Robert Moszek, Paweł Wiendlocha- wszyscy z kl. IIE.

Nauczycielami opiekującymi się akcją były: Pani Maria Kowalska i Pani Lidia Gargul.