ŚWIĄTECZNY ELEKTRYCZNIAK

Świąteczny Elektryczniak

Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich… tak też było w ostatnim dniu zajęć w opolskim Elektryczniaku.

Na uroczystym spotkaniu świątecznym zebrała się cała społeczność uczniowska, nauczyciele i pracownicy. W powietrzu dało się czuć atmosferę radości i wyczekiwania, że święta są już bardzo blisko. Wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej wokół stołu przykrytego obrusem, na którym znajdowały się opłatki oraz piękne stroiki świąteczne.

Ten wyjątkowy dzień był również wyjątkowy ze względu na przedstawienie, które zaprezentowali uczniowie klasy 3 FT. Spektakl teatru cieni wprowadził nas w istotę tajemnicy Bożego Narodzenia. Młodzi artyści wprowadzili nas w niezwykły świat refleksji i zatrzymania się w tym pędzącym święcie by odkryć prawdziwe piękno świąt. Noc Wigilijna zawsze, ale to zawsze - tak jak i w zaprezentowanej opowieści - zbliża nas do siebie, wyzwala wzajemną życzliwość, skłaniała nas do pomocy biednym, samotnym. Dzięki tej nocy jesteśmy lepsi.

Niezwykłą niespodzianką był koncert zespołu muzycznego, który specjalnie na tę okazję stworzyli tegoroczni maturzyści. Poprzez piękny śpiew oraz niesamowite interpretacje muzyczne zaprezentowali uczestnikom wzruszającą ucztę muzyczną.

Świąteczne słowa skierował do zgromadzonej młodzieży jak również do nauczycieli dyrektor Elektryczniaka Władysław Opoka, podkreślając wyjątkowość tych chwil: Jaka to radość, kiedy zamiast książek i zeszytów, każdy z Was przyniósł domowe wypieki, czy też inne smakołyki. Dyrektor składając życzenia świąteczne i noworoczne podkreślił by każdy z uczniów był odpowiedzialny i troszczył się o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Można powiedzieć, że w tradycję Elektryczniaka wpisuje się miły akcent słodkiej niespodzianki. Na zakończenie spotkania Dyrektor Władysław Opoka wraz z Wicedyrektorami rozdał słodycze dla wszystkich klas oraz wyróżnił słodkościami uczniów, którzy w pierwszej połowie roku szkolnego reprezentowali szkołę w różnych wydarzeniach. Spotkanie świąteczne w sali gimnastycznej uświetniła występem orkiestra naszej szkoły prowadzona przez dyrygenta Przemysława Ślusarczyka.

Po spotkaniu świątecznym w sali gimnastycznej Przewodniczący Samorządów klasowych wraz z wychowawcami dzielili się opłatkami w poszczególnych salach lekcyjnych. Klasowe spotkania miały uroczysty charakter, który będzie towarzyszył rodzinnym spotkaniom przy stole wigilijnym. Nie zabrakło ciast domowych wypieków, smacznych pierogów, barszczu i wielu innych smakołyków.

Taki dzień jak ten pokazuje, że łączy nas nie tylko to samo wejście do szkoły, czy też klasy, ale łączy nas coś więcej. To był piękny dzień, ostatni dzień w szkole w roku 2011.