POLICJA Z PRELEKCJĄ W ELEKTRYCZNIAKU

PrelekcjaOdpowiedzialność karna i prawa uczniów nieletnich

W środę 30 listopada 2011r. gościliśmy w szkole policjantkę z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu mł. asp. Panią Stefanię Hadzicką. Tematem prelekcji profilaktycznej, prowadzonej przez Panią aspirant, była odpowiedzialność prawna i karna nieletnich. W spotkaniu brali udział uczniowie klas pierwszych wszystkich typów szkół i uczniowie kl. II ET. Omówiono z młodzieżą wybrane zagadnienia prawne zawarte w Ustawie o Postępowaniu w sprawach nieletnich, w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii i Ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Zajęcia cieszyły się wśród młodzieży dużym zainteresowaniem i spełniły ich oczekiwania. Przebiegały w atmosferze ciepła, serdeczności i wzajemnego zaufania. Prowadząca doskonale zna potrzeby młodzieży, potrafiła z uczniami nawiązać dialog, przekazując im nie tylko szeroką wiedzę z zakresu odpowiedzialności karnej, ale również starała się przygotować młodych ludzi do podejmowania racjonalnych decyzji i odpowiedzialności za swoje postępowanie m.in. poprzez przykłady z życia najczęściej popełnianych wykroczeń przez młodzież szkolną.

Społeczność szkolna wysoko ceni sobie wieloletnią współpracę z Komendą Miejską Policji w Opolu. Uważamy, że wzajemne wsparcie w rozwiązywaniu tych trudnych problemów przynosi pozytywne skutki w zakresie wychowania moralno – społecznego młodzieży.

PrelekcjaPrelekcja

.