"SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU" W OPOLSKIM ELEKTRYCZNIAKU

Olimpiada Przedsiębiorczości

Społeczna odpowiedzialność biznesu to hasło przewodnie VII Edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, której eliminacje szkolne odbyły się 1 grudnia 2011r. Do udziału zgłosiło się ponad 19,3 tys. zawodników z 1078 szkół ponadgimnazjalnych. W naszej Szkole do I etapu przystąpiło 25 zawodników / w tym jedna zawodniczka /, byli to uczniowie z klasy II B oraz klas III technikum.

Najlepsze wyniki w skali Szkoły uzyskali: Maciej Krakowiak – III D, Michał Razik – III E, Patryk Kandziora- III A.

Zestawy testowe zawierały 50 pytań, wynikających z dwóch bloków tematycznych. Pierwszy był zgodny z podstawą programową nauczania przedsiębiorczości, drugi obejmował problematykę odnoszącą się do hasła danej edycji w tym: rozwój przedsiębiorstwa, jego relacje z pracownikami i współpraca z otoczeniem. Pytania, szczególnie te wyżej punktowane, wymagały umiejętności samodzielnego przyswajania i zdobywania informacji, wykraczających poza wymogi szkolne. Udział w Olimpiadzie to jedna z możliwości, zweryfikowania swojej wiedzy oraz umiejętności z zakresu ekonomii, zarządzania i prawa w trudnych ale ciekawych zadaniach. To może też być, impuls do rozbudzenia, swoich postaw i zachowań przedsiębiorczych. Gratulacje dla najlepszych i podziękowania dla wszystkich uczestników Olimpiady.

Gratulacje dla nauczycielek Pani Lidii Gargul i Gabrieli Płacheckiej za olbrzymią dodatkową pracę organizacyjną , techniczną i dydaktyczną, której celem są wyniki trzech najlepszych uczniów na szczeblu szkoły.

Z życzeniami dalszych sukcesów w wiedzy o biznesie tak bardzo potrzebnej nam wszystkim i młodemu pokoleniu oraz uczniom Elektryczniaka.

Władysław Opoka

Olimpiada PrzedsiębiorczościOlimpiada PrzedsiębiorczościOlimpiada Przedsiębiorczości

.