PIERWSZY DZIEŃ REKOLEKCJI

Rekolekcje

24 listopada w czwartek odbył się pierwszy dzień rekolekcji szkolnych. Uczniowie naszej szkoły zgromadzili się w sali gimnastycznej tym razem na „ćwiczenia duchowe”. Trenerem duchowym był Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży w Osobie ks. Jarosława Staniszewskiego jak również studenci z Duszpasterstwa Akademickiego.

Zgromadzoną młodzież wraz z nauczycielami oraz Rekolekcjonistę przywitał i przedstawił Dyrektor Władysław Opoka wprowadzając w klimat spotkania. Ten czas to szczególne chwile by zastanowić się nad wartościami, by odkryć co jest ważne – powiedział Władysław Opoka - Dyrektor Elektryczniaka.

Myślą przewodnią rekolekcji była walka z pokusami. Wprowadzeniem w temat był wyświetlony teledysk zespołu Full Power Spirit „Bądź pozytywnym wojownikiem”. W dzisiejszym świecie wielu młodych ludzi ma trudności z przeżywaniem prawdziwych wartości, ponieważ nie potrafi odróżnić dobra od zła. Wybrany uczeń naszej szkoły, został ubrany w prawdziwą zbroję rycerską: tarcza, hełm, miecz, kołczuga. To porównanie miało pomóc nam w odkrywaniu naszych narzędzi do walki ze złymi pokusami. Świadectwem życia podzielili się młodzi ludzie, którzy pragną zawrzeć związek małżeński. Mówili oni jakich wartości poszukują kobiety w wymarzonym mężczyźnie swojego życia.

Na zakończenie rekolekcji młodzież gorącymi brawami podziękowała ks. Jarkowi jak i studentom. Następny dzień rekolekcji będzie miał miejsce w nowym roku 2012.