KOLEJNY ETAP REALIZACJI PROJEKTU KSZTAŁCENIE ZAWODOWE DLA RYNKU PRACY 3

W ubiegłym roku szkolnym Elektryczniak przystąpił do kolejnej, trzeciej już edycji projektu KSZTAŁCENIE ZAWODOWE DLA RYNKU PRACY, którego celem jest rozwój kompetencji istotnych na rynku pracy oraz większe powiązanie szkolnictwa zawodowego z jego wymaganiami.

Projekt zakłada również wyposażenie uczniów szkół zawodowych w kwalifikacje, kompetencje i umiejętności, które umożliwią im funkcjonowanie i dopasowanie się na „zmiennym” rynku pracy. Cel ten jest odpowiedzią na zapotrzebowanie pracodawców na konkretne umiejętności i kwalifikacje. Planowane działania w rezultacie zaspokoją potrzeby uczniów (przyszłych pracowników) oraz pracodawców i przyczynią się do zmniejszenia deficytu osób pożądanych na rynku.

Ponadto jednym z priorytetów projektu jest poprawa przygotowania praktycznego uczniów, co umożliwią zrealizowane do tej pory staże i praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach, a więc w rzeczywistych warunkach pracy.

Jednym z założeń projektu był również udział młodzieży w warsztatach tworzenia e-Portfolio zawodowego. Takie właśnie zajęcia odbyły się w naszej szkole w październiku, a wzięli w nich udział uczniowie klas: 2bb oraz 4at. Warsztaty prowadzone były przez Pana Bartłomieja Jury z poradni Homocreator, który w niezwykle ciekawy sposób i z dużym zaangażowaniem dzielił się z uczestnikami swoją wiedzą oraz doświadczeniem związanym z umiejętnością określenia swych kompetencji, wartościowania ich czy sposobem prezentacji przed potencjalnym pracodawcą. Sporo miejsca poświęcono również rozwijaniu umiejętności budowania kariery i ścieżki zawodowej, tak potrzebnej w dzisiejszej, dynamicznej rzeczywistości. Młodzież miała okazję, oprócz praktycznych, warsztatowych ćwiczeń, wymienić doświadczenia i spostrzeżenia w dyskusji, jak również wysłuchać praktycznych rad i wskazówek prowadzącego.

Miłym akcentem dla uczestników warsztatów z klasy 2bb było otrzymanie z rąk Dyrektora Szkoły skrzyń z narzędziami, które z pewnością wykorzystają w swej pracy zawodowej i nie tylko.

Kolejne etapy realizacji projektu KSZTAŁCENIE ZAWODOWE DLA RYNKU PRACY 3 przed nami. Będziemy o nich informować na bieżąco.