KLASA 1AB TEŻ SIĘ INTEGROWAŁA :)

Dzień Integracyjny uczniowie technikum mieli 24 września. Tego dnia uczniowie klasy pierwszej szkoły branżowej realizowali zajęcia praktyczne, co uniemożliwiło im udział w grze terenowej. Ale co się odwlecze… to zdarzy się kiedy indziej:)

Swój dzień integracyjny klasa 1 ab miała 7 października. Uczniowie zebrali się w klasie, aby zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa, kulturalnego zachowania się podczas spaceru oraz planem zajęć integracyjnych i trasą wycieczki po Opolu. Szybko wyznaczyli trasę spaceru ze Szkoły do pierwszego punktu docelowego, którym był Plac Daszyńskiego i tak pełni humoru wyruszyli na „spotkanie” zabytkami, ciekawymi obiektami historycznymi  i kulturalnymi  Opola.  W każdym z piętnastu punktów docelowych uczniowie wykonywali ćwiczenia integracyjne, wyszukiwali informację w Internecie,  na mapach, w ulotkach, broszurach i informatorach o Opolu („Opole: miejskie trasy turystyczne”).

Z dużym zainteresowaniem spotkała się postać Śląskiego Kopciuszka; padło przy tej okazji wiele pytań i poruszyła się wyobraźnia zwiedzających.  Przy Studni Św. Wojciecha  wysłuchali nagrania dźwiękowego  dotyczącego legendy i faktów historycznych związanych z tym miejscem. Było to możliwe dzięki  współczesnej technice - punktowi mobilnej informacji turystycznej, co na uczniach zrobiło spore wrażenie. Plac Wolności z fontanną oraz Stawek Zamkowy – Barlickiego to punkty docelowe, gdzie uczestnicy wycieczki mogli wygrzać się na słońcu,  odpocząć, porozmawiać, poznać się bliżej w zetknięciu z naturą.

Ostatnim punktem spaceru była wyspa Bolko. Przy wejściu na wyspę zainteresowanie wzbudziła konstrukcja mostu im. Sendlerowej po remoncie. Uczniowie również postanowili poobserwować rzekę Odrę, która miała decydujące znaczenie w lokalizacji naszego miasta.

Tak minął dzień integracyjny dla klasy 1 ab. Uczniowie poznali się z zupełnie innej strony, nawiązały się więzi klasowe. To był dobry dzień !