AKCJA „MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE” PONOWNIE W ELEKTRYCZNIAKU!

Pandemia znacznie uszczupliła zapasy krwi w szpitalach, o czym informowały stacje krwiodawstwa z całej Polski, zachęcając krwiodawców do oddawania krwi w bezpiecznych warunkach również w czasach zagrożenia epidemicznego. Uczniowie Elektryczniaka wyszli naprzeciw potrzebom stacji krwiodawstwa i chętnie wzięli udział w akcji zorganizowanej w Szkole dnia 29 września 2020.

Organizatorem akcji oddawania krwi było szkolnego koło PCK oraz Regionalna Stacja Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. W związku z panującą pandemią koronawirusa, pobór krwi miał miejsce w mobilnym punkcie poboru – czyli w autobusie ze specjalistycznym wyposażeniem, które pozwala przeprowadzić akcję krwiodawstwa w warunkach reżymu sanitarnego.

Chętnych do oddania krwi było ponad 50 pełnoletnich uczniów Szkoły, z czego, po bardzo starannych badaniach lekarskich, 34 zostało zakwalifikowanych do oddania krwi. W sumie pobrano jej 15,3 litra. Po oddaniu krwi każdy dawca otrzymywał słodycze ufundowane przez Radę Rodziców oraz upominek od organizatorów akcji.

Akcja organizowana przez Elektryczniak cieszyła się również zainteresowaniem mediów. Materiał o tym wydarzeniu można było oglądać w wiadomościach regionalnych w TVP3.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy gotowi byli włączyć się do tej ważnej akcji. Dzięki nim można było wesprzeć wszystkich tych, którzy potrzebują krwi.

Zapraszamy już na kolejną akcję, które odbędzie się 1 grudnia 2020 r.

Wszystkim uczniom krwiodawcom oraz organizatorom akcji "Młoda krew ratuje życie" w  Zespole Szkół Elektrycznych przekazuję serdeczne podziękowania i zapraszam do udziału w kolejnych takich akcjach.

Dyrektor Dariusz Dobrowolski