DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Dzień Niepodległości10 listopada 2011 roku, o godz. 9. 40. odbył się w Elektryczniaku Uroczysty Apel z Okazji 93 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu, Władysław Opoka - podkreślił w okolicznościowym wystąpieniu, że niepodległość jest wartością najwyższą, którą cenić trzeba w sposób szczególny. Nauczyciel historii Dariusz Dzionek przypomniał wielką historyczną rolę Józefa Piłsudskiego, który poprowadził Naród Polski do wyzwolenia z jarzma trzech zaborców: Niemiec (Prus), Austrii i Rosji.

W części artystycznej uczniowie Elektryczniaka przedstawili symboliczną scenę, w której uciemiężony naród zostaje wezwany do czynu przez przywódcę. Zaśpiewano, a także odtworzono (w ramach prezentacji multimedialnej) kilkanaście pieśni patriotycznych. Na szczególne podkreślenie zasługuje wspaniałe wykonanie przez ucznia Macieja Włodowskiego z klasy I ET ,,Roty” i ,,Warszawianki”- najsłynniejszych pieśni polskich z okresu zaborów.

Znakomitą prezentację multimedialną na temat osiągnięć technicznych II Rzeczypospolitej w latach 1918-1939 przygotowali uczniowie klasy IV BT: Tomasz Kornek, Michał Malcherczyk oraz Michał Steinhof.

Uroczysty Apel był wspólnym dziełem Samorządu Szkolnego, Szkolnej Orkiestry pod batutą Przemysława Ślusarczyka oraz uczniów klasy IET, I DT, II CT i IV BT, pod kierunkiem nauczycieli: Małgorzaty Jaworskiej–Suwały i Dariusza Dzionka. Program artystyczny został zrealizowany przez wspomnianych wcześniej uczniów: Macieja Włodowskiego, Tomasza Kornka, Michała Malcherczyka i Michała Steinhofa oraz - Jarosława Jarego, Mateusza Kurpiasa i Gustawa Rydzaka z klasy 1DT, Patrycję Klimowicz, Krzysztofa Komsę, Kamila Seligę, Pawła Stolarczyka i Adriana Trembacza z klasy I ET, a także Pawła Markuszewskiego z klasy II CT.

Serdeczne podziękowania za stworzenie znakomitych warunków do realizacji programu uroczystości, składamy na ręce Dyrekcji Szkoły i pracowników obsługi.

Dariusz Dzionek

Rozpoczęcie uroczystości

Dzień Niepodległości

Wystąpienie Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu, Władysława Opoki

Nasza Orkiestra

Dzień Niepodległości

Część artystyczna. Na pierwszym planie Maciej Włodowski. W głębi - po lewej, z flagą:

Kamil Seliga, Paweł Markuszewski, Paweł Stolarczyk, Adrian Trembacz, Jarosław Jary.