Opolska Marka 2019 dla Opolskiego Ekspresu Dętego

opolska marka 2019 1

Przemysław Ślusarczyk – dyrygent Orkiestry Dętej ZSE w Opolu, który od 20 lat jest związany z naszą placówką odebrał 10 czerwca z rąk Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły nagrodę Opolska Marka 2019 w kategorii: promocja regionu za Opolski Ekspres Dęty. Nasz dyrygent jest pomysłodawcą i realizatorem imprezy, w ramach której zrealizował 10 edycji. Od samego początku w składzie orkiestry ekspresowej gra zespół Naszej Szkoły. Warto dodać, że jest to druga nagroda dla tego projektu. W 2013 roku Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna – członek Polskiej Organizacji Turystycznej przyznał wyróżnienie “Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego 2013”.

Nasz nauczyciel w 2008 roku za pracę z uczniami uzdolnionymi muzyczne oraz wieloletnie prowadzenie Orkiestry Dętej ZSE otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Opola w kategorii edukacji. Jest laureatem Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury (2015). W 2016 roku otrzymał wyróżnienie Złote Spinki 2016 (w kategorii kultura i nauka). W 2019 roku otrzymał Srebrny Laur Umiejętności i Kompetencji przyznawany przez Opolską Izbę Gospodarczą a prowadzony przez niego Zespół "Ligockie Wrzosy" wyróżnienie Opolską Magnolię w kategorii animator kultury.

Więcej o Opolskim Ekspresie Dętym na stronie imprezy: www.opolskiekspresdety.opole.pl