„Elektryczna” choinka

W tym roku w ramach „Koła Technologii Druku 3D” z okazji zbliżającego się okresu Bożonarodzeniowego mechatronicy i automatycy z klas pierwszych postanowili wykonać drukowaną ozdobę świąteczną. Wybór padł na małą choinkę. Nasza szkoła to jednak „ELEKTRYCZNIAK” nie mogło więc zabraknąć w niej aspektów z tym związanych. Choinka została przystrojona w migające lampki – ekologiczne bo z LEDów sterowanych  prostym układem elektronicznym. Jedna z pierwszych wykonanych choinek ,właściwie to jeszcze prototyp ale o bardzo małym poborze prądu z baterii, znajduje się w gablotce obok sali 24. Wykonane później świecą a właściwie migają zdecydowanie ładniej.

choinka z mikrofalowki

Takie i ładniejsze a nawet bardziej praktyczne przedmioty drukujemy w ramach koła na zbudowanej przez nas szkolnej drukarce 3D. Równocześnie dziękujemy firmie Prodin za podarowanie części elektronicznych umożliwiających nam dokończenie naszego projektu.