MIKOŁAJ W ELEKTRYCZNIAKU

Święta Bożego Narodzenia spędzamy w domu, wśród rodziny i najbliższych przyjaciół. To czas radości, kolęd i pysznych dań na stołach. To czas ferii i odpoczynku. Aby jednak choć część tej atmosfery można było poczuć, w Naszej Szkole w Dniu Świętego Mikołaja Samorząd Uczniowski zorganizował Kiermasz Mikołajkowy.

Uczniowie przygotowali pyszne ciasta, gofry, tosty i przepiękne ozdoby świąteczne, a dochód z ich sprzedaży przekazany zostanie Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Opolu. W ten sposób pokazaliśmy, że los pokrzywdzonych przez ludzi istot nie jest nam obojętny. Kiermasz trwał przez kilka przerw, specjalnie na ten cel wydłużonych. Wśród świątecznych dekoracji można było posłuchać muzyki granej przez uczniów i absolwentów Elektryczniaka, kupić smakołyki i nacieszyć się wspólnym przebywaniem.

Imprezie towarzyszyły również konkursy, z czego najwięcej emocji wzbudził ten na „najbardziejszy” sweter świąteczny. Uczniowie, którzy przebrali się stosownie do wydarzenia mogli liczyć na niepytanie w tym dniu, a najliczniej przebrana klasa otrzymała voucher na wyjście do kina. Wspaniała atmosfera, entuzjazm zaangażowanych w działanie uczniów i absolwentów pokazały po raz kolejny, że młodzież nie pozostaje obojętna na los innych, także zwierzaków i potrafi świetnie się zorganizować aby czynić dobro.