MATURZYŚCI PRÓBOWALI SWOICH SIŁ PO RAZ PIERWSZY – PRÓBNA MATURA ZA NAMI

Tradycyjnie, jak co roku, w listopadzie młodzież Opolskiego Elektryczniaka przystąpiła do próbnego egzaminu maturalnego przygotowanego przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.

To dla uczniów klas czwartych pierwszy z planowanych w każdym roku szkolnym próbnych egzaminów, podczas których uczniowie mają okazję ocenić poziom swojej wiedzy i umiejętności, sprawdzić w jaki sposób reagują na stres egzaminacyjny oraz przećwiczyć procedury maturalne. Na tym etapie przygotowań uczniowie zmagali się z zadaniami na poziomie podstawowym.

W Publicznym Technikum Nr 5 w bieżącym roku szkolnym mamy 196 uczniów klas czwartych, uprawnionych do zdawania egzaminu maturalnego.

19 listopada 2019 r.  maturzyści pracowali z arkuszem z języka polskiego.

20 listopada 2019 r. upłynął pod hasłem matematyki.

Trzeci dzień maturalnej próby upłynął pod hasłem języków obcych. 21 listopada język angielski na poziomie podstawowym zdawało  173 uczniów, a język niemiecki 23.

Egzamin przebiegał zgodnie z procedurami przeprowadzenia egzaminu maturalnego, a nad jego prawidłowością czuwali nauczyciele powołani w skład zespołów nadzorujących.

Planowany na marzec drugi próbny egzamin maturalny będzie wymagał od uczniów większego przygotowania i zaangażowania. Poza egzaminami na poziomie podstawowym będą mogli sprawdzić swoje siły przystępując również do egzaminów na poziomie rozszerzonym.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły biorącym udział w pracach umożliwiających przeprowadzenie próbnego egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych składam serdeczne podziękowania. W szczególności pragnę podziękować Pani wicedyrektor Beacie Peczeniuk za perfekcyjną organizacją i nadzór nad przeprowadzeniem tego egzaminu.

Dariusz Dobrowolski