Spotkanie z prezesem IT Develop

Dnia 07.11.2019 odbyło się w naszej szkole spotkanie z Paweł Hordyńskim, prezesem opolskiej firmy IT Develop. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas o profilu informatycznym 4dt i 4gt. Tematem konferencji było prowadzenie działalności gospodarczej w branży IT.  Pan Hordyński przedstawił specjalizacje, w których informatyk może się rozwijać. Zaznaczył jak ważne są w pracy  pasja i umiejętność samodoskonalenia się. Następnie opisał co jest najważniejsze przy zakładaniu i prowadzeniu własnej firmy w branży IT oraz porównał wady i zalety różnych form prowadzenia działalności.

Uczniowie brali aktywny udział w wykładzie, odpowiadając na pytania i zadając własne. Była to bardzo dobra okazja dla młodych informatyków, aby zacząć rozważać jak będzie wyglądać ich kariera zawodowa. Być może to spotkanie zasiało u niektórych chęć prowadzenia w przyszłości własnej działalności gospodarczej.