Maturzyści naelektryzowali matematyką Zakopane

35 uczniów Technikum Elektrycznego oraz 53 uczniów Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Opolu spędziło tydzień, 21-25. 10. 2019 r., u stóp Tatr. Celem wyjazdu było przede wszystkim powtórzenie wiadomości pod kątem matury rozszerzonej z matematyki. W obozie uczestniczyło również trzech zdolnych uczniów z klas trzecich naszego technikum – Piotr Bieszczad, Mateusz Wojtasik i Marcin Żyżło, którzy pojechali aby przygotowywać się do konkursów matematycznych. Pięciodniowy pobyt w górach był również doskonałą okazją do integracji uczniów klas maturalnych oraz poznania uroków Tatr.

Wykłady rozpoczęły się zaraz po przyjeździe i trwały do późnych godzin wieczornych. Naukę przeplataliśmy zajęciami sportowymi, a w przerwach relaksowaliśmy się grą w piłkarzyki i tenisa stołowego. Popołudnia uczestnicy obozu spędzali na wspólnym rozwiązywaniu zadań z list zwanych „Dobranockami”, które  do późnych godzin nocnych omawiali z nauczycielami.

Każdy dzień poświęcony był odrębnemu działowi matematyki: poniedziałek – „ciągowy”, wtorek – „różniczkowy”,  środa – „krajoznawczo - trygonometryczna”, czwartek – „Vietowo-kwadratowo - maturalny”, a piątek – „podsumowujący”. Podczas zmagań z zadaniami uśmiech nie schodził nam z twarzy, a koniec obozu odbyła się „poduszkowa” matura próbna na poziomie rozszerzonym, z której Daniel Kowalski z klasy IVd uzyskał najwyższy wynik - gratulujemy.

Ale nie samą nauką żyliśmy. Znaleźliśmy czas na bardzo długi i wymagający dobrej kondycji spacer po górach, dyskotekę, a także na pieczenie kiełbasek na ognisku.

Uczestnicy obozu przyjechali do Opola naelektryzowani matematyką, bogatsi nie tylko o wiedzę, ale też o nowe przyjaźnie i znajomości. Nie przypuszczali, że w tydzień,  nauczą się tak dużo, a jednocześnie uświadomili sobie jak wiele jest jeszcze do zrobienia, aby zdać maturę z matematyki na 100%. Naładowani pozytywną energią, pełni chęci do pracy wrócili w szkolne ławy.

Obozowiczom dziękujemy za fantastyczną atmosferę, a trzecioklasistów już zachęcamy do udziału w obozie w przyszłym roku.

Przejazd autokarem był możliwy dzięki wsparciu Rady Rodziców. Dziękujemy :)

Relacje z każdego dnia i więcej zdjęć na szkolnym FB.

Danuta Kowol, Edyta Kozicka i Natalia Skowron