Erasmus + wizyta w Neustadt

W dniach 6 – 10 września nauczyciele z Zespołu Szkół Elektrycznych gościli z wizytą w Berufsbildende Schule Neustadt w Neustadt an der Weinstrasse, z której uczniami i nauczycielami współpracują w ramach projektu Erasmus+.

Podczas pobytu w szkole odbyli spotkania związane z prowadzeniem zajęć w zespole szkół w Neustadt. Wizytowali lekcję elektrotechniki w szkole zawodowej. Mieli także okazję spotkać się i porozmawiać z dyrektorem zespołu szkół w Neustadt. Wielokrotnie nadarzyła się także możliwość wymiany doświadczeń z nauczycielami różnych przedmiotów nauczanych w BBS - w trakcie zwiedzania szkoły i spotkania w pokoju nauczycielskim. Dodatkową atrakcją była wizyta w BBS Neustadt hiszpańskiego nauczyciela przedmiotów informatycznych, z którym mogli wymienić doświadczenia i uwagi.

Oprócz wizyty w szkole, część wyjazdu dotyczyła zajęć prowadzonych w Jugend Forscht AG (JuFo) - klubie dla uczniów z miasta Neustadt zainteresowanych robotyką i tworzeniem projektów technicznych. Podczas tych spotkań odbyli szkolenie odnośnie realizowania projektów dla różnych organizacji - planowania, dokumentowania, opieki i współpracy z uczniami.