Gratulacje dla naszych krwiodawców!

4 września b.r. odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu podsumowanie XVI edycji okręgowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych , Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda krew ratuje życie”. Organizatorami tego wyjątkowego turnieju byli; Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu, patronat objęli Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski i Wojewoda Opolski Adrian Czubaka.

Z dumą informujemy, że pełnoletni uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2018/2019 w trakcie tylko trzech pobrań organizowanych w naszej szkole oddali łącznie aż 80,545 litrów krwi, co w przeliczeniu na każdego ucznia pełnoletniego wynosi 0,208 mililitra.

W turnieju tym w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, policealnych i pomaturalnych uczestniczyły tylko 23 placówki z całego województwa i dwie uczelnie wyższe. W tym dniu naszą społeczność szkolną na podsumowaniu akcji poboru krwi reprezentowali Pani wicedyrektor Beata Peczeniuk, opiekun Szkolnego Koła PCK Pani Dorota Kulik- Nowak i nasi młodzieżowi koordynatorzy akcji- uczniowie klasy IIIA Mateusz Passon i Szymon Filipowski.

krew sukces dyplom

Dzięki naszym uczniom, którzy tak aktywnie zaangażowali się w oddawanie krwi nasz elektryczniak uzyskał czwarte miejsce w kategorii ilości oddanej krwi. Pierwsze miejsce i następne uzyskali kolejno:

1. W ilości 96,750 l oddanej krwi - Zespół Szkół i Placówek Oświatowych im. E. Godlewskiego w Nysie, co daje 0,532 ml krwi w przeliczeniu na każdego ucznia pełnoletniego placówki.
  2. W ilości 94,950 l oddanej krwi - Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie- Koźlu, co daje 0,703 ml krwi w przeliczeniu na każdego ucznia pełnoletniego szkoły.
  3. W ilości 83,336 l krwi – Zespół szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego, co daje 0,992 ml krwi w przeliczeniu na każdego ucznia pełnoletniego szkoły.

W imieniu Szkolnego Koła PCK, Dyrekcji i pracowników szkoły, składam serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom tej wyjątkowej akcji, a zwłaszcza uczniom obecnej klasy IIIA, którzy bardzo aktywnie angażowali się w realizację zadań związanych z prowadzeniem akcji i zachęcam do aktywnego uczestnictwa również w tym roku szkolnym pełnoletnich uczniów z klas III i IV. W bieżącym roku koordynatorem szkolnych akcji poboru krwi jest Pani Beata Kubis. Najbliższy termin przyjazdu „krwiobusa” do naszej szkoły już 2 października a kolejne terminy poboru to:

28 listopada 2019

30 stycznia 2020

1 kwietnia 2020

Pamiętajmy, że „można zrobić tak niewiele, aby zyskać wiele-ŻYCIE”.