ROK SZKOLNY 2018/2019 OFICJALNIE ZAKOŃCZONY?

19 czerwca, na uroczystym apelu z okazji Zakończenia Roku Szkolnego 2018/2019, po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkała się cała społeczność Opolskiego Elektryczniaka: uczniowie, nauczyciele, pracownicy Szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście – przedstawiciele Firmy, od lat już współpracującej z Elektryczniakiem: Centrum Elektrycznego El 12, którzy przygotowali nagrody i stypendium dla uczniów biorących udział w konkursie z zakresu wiedzy zawodowej w ramach Ligi Zadaniowej.

To tego dnia Dyrektor Zespołu ogłosił zakończenie zajęć dydaktycznych, i chociaż przed wieloma uczniami jeszcze egzamin zawodowy, to rok szkolny został zamknięty i podsumowany. A podsumowanie było bardzo miłe?, bowiem wielu uczniów, dzięki wsparciu Rady Rodziców, zostało nagrodzonych za swój wysiłek w nauce oraz zaangażowanie w pracę na rzecz społeczności szkolnej i środowiska. A powodów do wręczenia nagród było jak zwykle w Elektryczniaku wiele?, albowiem uczniowie naszej Szkoły nie tylko osiągają sukcesy dydaktyczne, ale również chętnie angażują się w działalność kół zainteresowań, pracę społeczną oraz wolontariat. Osiągają również sukcesy w wielu, zaskakujących czasem dla szkoły technicznej, dyscyplinach, oraz przodują w sporcie?

73 uczniów odebrało świadectwo z wyróżnieniem, uzyskując średnią ocen 4,75 i wyżej. 32 spośród z nich zostało kandydatami do stypendium motywacyjnego, do którego w Opolu ustalono średnią co najmniej 5,1. Najwyższą średnią w Szkole, a tym samym możliwość ubiegania się o Stypendium Prezesa Rady Ministrów, osiągnęła uczennica klasy 4d, która w kwietniu odebrała świadectwo ukończenia Szkoły ze średnią 5,60! , uzyskując średnią wyższą o 0,03 od ubiegłorocznego Stypendysty, który uplasował się tym razem na drugim miejscu.

Wielkim, właściwie historycznym sukcesem, mogą poszczycić się aż dwaj absolwenci Szkoły Zasadniczej Zawodowej: będąc ostatnim rocznikiem tego typu szkoły (zastąpionej przez Szkołę Branżową I stopnia), uzyskali średnią 4,82 i świadectwo z wyróżnieniem!

Klasą, w której najwięcej uczniów uzyskało wyróżnienie za wyniki w nauce okazała się klasa 1d – 16 świadectw z wyróżnieniem; na drugim miejscu uplasowała się klasy 3f – 10 świadectw z wyróżnieniem, a tuż za nimi klasa 2d – 9 świadectw z czerwonym paskiem oraz 1e – 7 świadectw z wyróżnieniem?

Nagrody dla 74 uczniów, ufundowane przez Radę Rodziców, wręczone zostały za sukcesy i godne reprezentowanie Szkoły:

• w Olimpiadzie Języka Angielskiego (na szczeblu centralnym);
  • Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej (na szczeblu centralnym);
  • Konkursie recytatorskim w języku niemieckim;
  • konkursach matematycznych: Turnieju Matematycznym dla Zasadniczych Szkół Zawodowych i Szkół Branżowych, Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Euklides” i Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”;
  • Olimpiadzie Statystycznej;
  • Konkursie Odyseja Umysłu;

Uczniowie zostali również nagrodzeni za rozwijanie pasji zawodowych:

• promowanie Szkoły w działaniach związanych z zawodem – w tym tworzenie drukarki 3D;
  • sukces w konkursie „Elektronika – by żyło się łatwiej”;
  • zaangażowanie i sukcesy w Opolskiej Lidze Robotów.

Wyróżnieni zostali również Ci, którzy poświęcają swój czas na działalność społeczną oraz swoimi działaniami promują Szkołę w środowisku lokalnym:

• za pracę w samorządzie uczniowskim;
  • za zaangażowanie w akcje szkolne i prace na rzecz Szkoły w ramach wolontariatu i pracy szkolnego koła PCK;
  • za zaangażowanie w działalność statutową Szkolnego Koła LOK;
  • za działalność artystyczną w ramach koła teatralnego;
  • za propagowanie honorowego dawstwa krwi i największą ilość oddanej krwi;
  • sukcesy w zawodach sportowych;
  • najaktywniejsze czytelnictwo.

Dyrektor Dariusz Dobrowolski, w swoim przemówieniu podsumował kończący się rok szkolny, przypomniał sukcesy i osiągnięcia uczniów, podziękował nauczycielom i wychowawcom za trud włożony w nauczanie i wychowanie, rodzicom za wsparcie i pomoc dla Szkoły. Podziękowania skierował również do swoich współpracowników – wicedyrektorów i kierowników. Życząc młodzieży udanych wakacji, przypomniał zasady bezpieczeństwa na drogach, kąpieliskach, w pracy.

Miłym momentem dla nauczycieli było wręczenie nagród dyrektora Szkoły za wyróżniającą pracę dydaktyczną i wychowawczą oraz sukcesy związane z przygotowaniem uczniów do Olimpiad i konkursów oraz promocją Szkoły w środowisku.

Nagrody otrzymali: Piotr Muszyński, który przygotował ucznia do Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, w której otrzymał tytuł Finalisty; Anna Stankowicz, której uczeń uzyskał tytuł Laureata Olimpiady z Języka Angielskiego; Dorota Kulik – Nowak, której dwóch uczniów uzyskało wysoką lokatę na szczeblu centralnym Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego; Anita Chmielewska, Danuta Kowol i Dorota Wiktorowska, których uczniowie osiągnęli sukces w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Euklides”; Renata Kisza – Świątek oraz Tomasz Śniegur – których drużyny reprezentowały Szkołę i Opole na FINAŁACH ŚWIATOWYCH! Odysei Umysłu w USA oraz Natalia Skowron i Bogusław Rączka – za aktywną pracę pozalekcyjna z uczniami, potwierdzoną sukcesami sportowymi.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego uświetnił występ szkolnej orkiestry dętej pod batutą Pana Przemysława Ślusarczyka. Następnie młodzież spotkała się z wychowawcami, na ostatniej w tym roku szkolnym lekcji wychowawczej.

WSZYSTKIM UCZNIOM GRATULUJEMY OSIĄGNIĘCIA SUKCESÓW (NA MIARĘ SIŁ).

ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH, BEZPIECZNYCH WAKACJI, REGENERACJI I SŁONECZNEGO ODPOCZYNKU! DO ZOBACZENIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM!