Rekolekcje wielkopostne

W czwartek 4 kwietnia 2019 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła miały miejsce rekolekcje wielkopostne w których uczestniczyli uczniowie Opolskiego Elektryczniaka.

Te nasze „ćwiczenia duchowe” rozpoczęły się od pantomimy „Jezus żyje”, którą przygotowali uczniowie naszej szkoły. Następnie ks. Mateusz Dąbrowski w konferencji skierowanej do młodzieży mówił o bezgranicznej miłości Boga do każdego człowieka, bez wyjątku. Pomocą w tej refleksji była treść przypowieści o miłosiernym Ojcu.

Bardzo dziękujemy młodzieży za przygotowanie pantomimy, w której uczestniczyli: Natalia Malinowska kl. 1dt, Matylda Machała kl. 2 ft, Szymon Drzewiecki kl. 2gt, Marcin Bzdzion kl. 2gt, Arkadiusz Kleparski kl. 2ft, Dawid Kwaśnicki kl. 2 ct oraz Adam Wlazło kl. 2 gt.

Ta chwila zatrzymania w ramach rekolekcji wielkopostnych miała pomóc młodemu człowiekowi w przygotowaniu się do zbliżających się świat oraz w odkryciu relacji do człowieka, a przez to do Pana Boga, bo kochać Boga uczymy się kochając ludzi.