KREW POD PRĄDEM

Krew Pod Prądem

29.09.2011r. w Zespole Szkół Elektrycznych odbyła się już IX akcja zbiórki krwi pt. ,,Krew pod prądem”, której głównym celem było okazanie serca wszystkim osobom potrzebującym. Do oddania krwi zgłosiło się ponad 60 pełnoletnich uczniów, z czego aż 58 oddało prawie 26 litrów cennego płynu. Wśród oddających krew aż 34 uczniów oddało krew po raz pierwszy.

Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Można śmiało powiedzieć, że fakt iż odbywa się ona cyklicznie od kilku lat sprawia, nie tylko wrosła w codzienność szkolną, ale coraz więcej naszych uczniów dostrzega wagę problemu i chętnie dzieli się tym , co najważniejsze. Wszyscy uczniowie, którzy zgłosili się do punktu poboru krwi mieli zapewniona opiekę medyczna i poczęstunek.

Wszystkim uczniom pięknie i serdecznie dziękuję za ten wspaniały ,,Dar życia”. Gratuluję organizatorom, działaczom Szkolnego Koła PCK oraz pani Bożenie Tulkis- opiekunowi PCK. Bardzo dziękuję pracownikom Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu za świetnie przeprowadzoną pracę, której efektem jest 26 litrów krwi.

Drodzy Uczniowie, szanowni Rodzice. Już zapowiadam następne możliwości oddania krwi w szkole, które odbędą się : 08.12.2011r, 16.02.2012r., 19.04.2012r.Teraz nabierzcie sił do nauki oraz kolejnej akcji. Jestem pod wrażeniem Waszej pomocy drodzy uczniowie i uczennice. Pozdrawiają Was młodsi koledzy i koleżanki. Bardzo dziękuję w imieniu tych co krwi potrzebują.

Dyrektor Władysław Opoka