Szkolny Punkt Informacji i Kariery – otwarty

We wtorek 12 marca 2019 roku w Zespole Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki  w Opolu otwarty został pierwszy Szkolny Punkt Informacji i Kariery w ramach projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy”. SZPIK zaaranżowany został przez firmę Polaris. Podczas konferencji podpisany został list intencyjny dotyczący działań na rzecz szkolnictwa zawodowego, doradztwa zawodowego, wspierania SZPIK-ów oraz wzajemnej współpracy szkoły i firmy Polaris.

List intencyjny podpisali:

Andrzej Buła - Marszałek Województwa Opolskiego,
Arkadiusz Wiśniewski - Prezydent Miasta Opola,
Bogusław Dawiec - Dyrektor Zarządzający Polaris Poland Sp. z o. o.,
Dariusz Dobrowolski - Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu.

Podczas spotkania p. Aleksandra Nowak – Kmieć, manager ds. HR przedstawiła dotychczasową współpracę firmy i szkoły uwieńczoną powstaniem SZPIK-u, p. Lesław Tomczak dyrektor RZPWE w Opolu omówił rolę SZPIK-ów w projekcie „Opolskie szkolnictwo zawodowe dla rynku pracy”, natomiast dyrektor ZSEl w Opolu Dariusz Dobrowolski przestawił efekty współpracy z lokalnym biznesem w świetle realizowanych przedsięwzięć. Całość podsumował kierownik projektu p. Bartłomiej Piechaczek.