PIERWSZE PRÓBNE EGZAMINY MATURALNE ZA NAMI

matura probna matematyka

Tradycyjnie, jak co roku, w listopadzie młodzież Opolskiego Elektryczniaka przystąpiła do próbnego egzaminu maturalnego przygotowanego przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. To dla uczniów klas czwartych pierwszy z planowanych w każdym roku szkolnym próbnych egzaminów, podczas których uczniowie mają okazję ocenić poziom swojej wiedzy i umiejętności, sprawdzić w jaki sposób reagują na stres egzaminacyjny oraz przećwiczyć procedury maturalne.

W Publicznym Technikum Nr 5 w bieżącym roku szkolnym mamy 196 uczniów klas czwartych, uprawnionych do zdawania egzaminu maturalnego.

20 listopada 2018 r.  maturzyści pracowali z arkuszem z języka polskiego.

21 listopada 2018 r. upłynął pod hasłem matematyki: uczniowie klas czwartych zmagali się z zadaniami matematycznymi, przystępując do dwóch próbnych egzaminów maturalnych: na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym.

Egzamin na poziomie rozszerzonym wybrało aż 179 czwartoklasistów :)

Trzeci dzień maturalnej próby upłynął pod hasłem języków obcych. 22 listopada język angielski na poziomie podstawowym zdawało 170 uczniów, a język niemiecki 26.