Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

nowe horyzonty edukacji filmowje

Najbliższe spotkanie z filmem organizowane przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w ramach cyklu „Film polski” 2018/2019 odbędzie się 06.12. o 11.30 w kinie Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu.

Tym razem będzie to film „Wszystko, co kocham” – z 2009 roku. Piękna wiosuna 1981 roku w Polsce. W nadmorskim miasteczku 18-letni Janek, syn oficera marynarki wojennej, zakłada zespół punkrockowy, by głośno krzyczeć o rzeczach dla niego najważniejszych. Jego życie wypełnia muzyka i pierwsza wielka miłość - Basia, nic jednak nie jest trwałe. "Solidarność" walczy o wolność i demokrację, w kraju narasta napięcie. Komuniści potajemnie szykują stan wojenny. Bunt młodości w czasie politycznej zawieruchy może stać się zarzewiem tragedii. Gwałtowny konflikt z komisarzem stanu wojennego i śmierć bliskiej osoby zmienią w świecie Janka wszystko.

Uczniowie, którzy zgłosili chęć udziału w tym spotkaniu zbiorą się 06.12. o 10.45 w holu szkoły na parterze i po sprawdzeniu obecności wspólnie wyruszymy do MDK. Osoby, które wcześniej wyraziły chęć przybycia bezpośrednio do MDK proszone są by tam na nas oczekiwać (na parterze).