ODKRYWAMY CIEKAWE ZAWODY – LEKCJA TELEINFORMATYKI DLA UCZNIÓW 8. KLASY PSP NR 25 W OPOLU

lekcja teleinformatyki

Co się kryje pod nazwą teleinformatyk? Na czym polega praca teleinformatyka? Na te pytania znaleźli odpowiedź uczniowie klasy 8. Publicznej Szkoły Podstawowej nr 25 w Opolu, którzy 13 listopada uczestniczyli w otwartych zajęciach zawodowych z teleinformatyki przygotowanych i przeprowadzonych w opolskim Elektryczniaku przez Piotra Muszyńskiego – nauczyciela przedmiotów zawodowych.

Uczestnikom spotkania, po przejściu szkolenia stanowiskowego, udało się wykreować konkretnych abonentów telefonicznych, którym przydzielono dobrane do ich potrzeb usługi. Uczniowie klasy ósmej programowali również centrale telekomunikacyjne, dzięki którym mogli sprawdzić poprawność wykonanych ćwiczeń, dzwoniąc do kolegów biorących udział w zajęciach. Ta część lekcji podobała się gościom najbardziej; nie tylko ze względu na jej towarzyski charakter, ale również przez wzgląd na dumę, którą mogli poczuć po wykonaniu bardzo trudnego dla laików zadania.

Po części praktycznej przyszedł czas na wykład i dyskusję o środkach łączności i usługach, z których każdy na co dzień korzysta. Goście wyszli z zajęć zadowoleni, z wiedzą o zawodzie teleinformatyka i jego miejscu na współczesnym rynku pracy.