SZKOLNE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada 2018 roku odbyła się w Naszej Szkole Uroczystość z okazji Setnej Rocznicy Odrodzenia Polski. Okolicznościowy program przygotowali uczniowie klasy 2FT, 4ET (Poczet Sztandarowy) i 4 GT pod kierunkiem nauczyciela historii Dariusza Dzionka. Tło historyczne wydarzeń przedstawił Pan Damian Stankowicz, wicedyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu. Znakomity program muzyczny wykonała Szkolna Orkiestra pod batutą Przemysława Ślusarczyka.

W trakcie uroczystości uczniowie mieli możliwość wysłuchania fragmentu autentycznego przemówienia Józefa Piłsudskiego na Uniwersytecie w Wilnie (1924 rok). Głos Marszałka - utrwalony na płycie gramofonowej, zachował się do dziś. Można było także obejrzeć prezentację multimedialną ukazującą w zarysie wielkie dokonania polskiej kultury, sztuki i techniki (w perspektywie ostatnich stu lat). O godzinie 11.11, w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej: ,,Rekord dla Niepodległej", wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali 4 pierwsze zwrotki hymnu państwowego.