Cyberprzemoc

W dniach 15 i 16 października 2018 r. odbyły się w naszej szkole zajęcia na temat cyberprzemocy dla uczniów klas pierwszych wszystkich typów szkół prowadzone przez st. inspektora, Pana Dariusza Janura, ze Straży Miejskiej w Opolu.

Celem zajęć było zwrócenie uwagi uczniów na zjawisko cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu, związaną przede wszystkim z możliwymi konsekwencjami tego typu działań. Jednym z efektów przeprowadzonych zajęć było poznanie podstawowych zasad reagowania w sytuacjach cyberprzemocy. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się jakie formy może przyjmować cyberprzemoc, możliwe konsekwencje, jakie działania powinna podjąć ofiara i gdzie może szukać pomocy, jak powinni zachowywać się świadkowie cyberprzemocy.

Prowadzący wykazał się dużym zaangażowaniem oraz wysokim poziomem kompetencji. Stworzył przyjazną atmosferę. Zajęcia w pełni spełniły oczekiwania uczestniczących w nim osób, co wykazały rozmowy z młodzieżą.