RODZICE ZAPROSZENI DO SZKOŁY

Rodzice zaproszeni do szkoły

Podjęcie nauki w nowej szkole jest wielkim przeżyciem dla młodzieży, niekiedy jeszcze większym dla ich rodziców, którzy rozpoczynają nowy etap w swoim życiu z wieloma wątpliwościami, różnorodnymi oczekiwaniami w stosunku do własnego dziecka. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom 7 września br. w środę Dyrektor Opolskiego Elektryczniaka zaprosił wszystkich Rodziców uczniów klas pierwszych na spotkanie do sali gimnastycznej naszej szkoły.

Po serdecznym przywitaniu wszystkich zgromadzonych, Pan Dyrektor Władysław Opoka przedstawił zarys historyczny szkoły oraz specyfikę tej najlepszej szkoły na Opolszczyźnie. Nie tylko rozwój fizyczny, umysłowy, ale również duchowy – powiedział Dyrektor – jest ważny dla każdego młodego człowieka. Dlatego Opolski Elektryczniak nie tylko uczy, ale również wychowuję do tego by człowiek był co raz to bardziej człowiekiem. W zależności o jaką płaszczyznę rozwoju chodziło Pan Dyrektor Władysław Opoka przedstawiał zespół kierowniczy i kadrę pedagogiczną szkoły. Gdy w grę chodził rozwój fizyczny Rodzicom uczniów klas I została przedstawiona kadra nauczycieli wychowania fizycznego. Swój program zaprezentowali również pedagog, psycholog, pielęgniarka oraz rzecznik praw ucznia. Na końcu przedstawieni zostali nauczyciele wychowawcy oraz wyjaśniona została funkcja nauczyciela wspomagającego. Dyrektor przytoczył rodzicom informację o ubezpieczeniu uczniów, które będzie obowiązywać od 1 września 2011 do 31 sierpnia 2012 – opłata 45 zł rocznie.

W czasie omawiania oferty edukacyjnej szkoły kierownik szkolenia praktycznego Pan Leszek Kamiński zaprezentował stronę internetową Elektryczniaka. Kiedy została zaprezentowana biblioteka szkolna przez nasze nauczycielki biblioteki, została pokazana możliwość internetowego zamawiania publikacji książkowych, nie tylko dla samych uczniów, ale również dla rodziców. Również Rodzicom zaprezentowała swoje możliwości orkiestra dęta Elektryczniaka pod batutą dyrygenta Pana Przemysława Ślusarczyka.

Po spotkaniu w sali gimnastycznej odbyły się spotkanie rodziców z wychowawcami poszczególnych klas. Ten pierwszy kontakt z nauczycielami był, tak jak w przypadku uczniów, bardzo ważny, gdyż umożliwił wzajemne poznanie, na czym skorzysta późniejsza współpraca rodziców ze szkołą.

Miła niespodzianka! Tak trzeba nazwać moment kiedy Pan Dyrektor poprosił o powstanie tych Rodziców którzy ukończyli Opolski Elektryczniak i są absolwentami tej Kościuszkowskiej szkoły. Najstarsi absolwenci otrzymali wydanie zatytułowane Dzieje Opolskiego Elektryczniaka.

Na zakończenie spotkania z Rodzicami Dyrektor życzył zadowolenia z wyboru bardzo dobrej szkoły oraz tego by Elektryczniak był Waszą dumą, bo przy wszystkich zaletach szkoły jest jeden minus – zauważył dyrektor – w tej szkole trzeba się uczyć.