OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ - ZAPISY

owt

Opolski Komitet Okręgowy Olimpiady Wiedzy Technicznej zaprasza szkoły średnie województwa opolskiego do udziału w organizowanej XLV Olimpiadzie Wiedzy Technicznej. Olimpiada jest organizowana przez Federację Stowarzyszeń Naukowo -Technicznych NOT na podstawie umowy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Rozgrywana jest trzystopniowa w dwóch grupach tematycznych: mechaniczno- budowlanej i elektryczno - elektronicznej. Obejmuje zagadnienia związane z przedmiotami podstawowymi:matematyką, fizyką oraz przedmiotami dotyczącymi budownictwa lądowego i wodnego, mechaniki, elektryki, elektroniki i energetyki,automatyki, informatyki itd.

Zawody Olimpiady Wiedzy Technicznej są trzystopniowe:
-zawody I stopnia (szkolne) 19.10.2018r
-zawody II stopnia (okręgowe) 08.01.2019r
-zawody III stopnia (centralne) 12-14.04.2019r (weekend)

ZAWODY I STOPNIA - SZKOLNE odbędą się 19 października 2018 r. w sali nr 13 (od godz. 10:00). Proponujemy udział około pięciu uczniów z klas trzecich i czwartych oraz dwóch z klas drugich.

Finaliści OWT, mają zapewnione indeksy na studia wyższe - wszystkie kierunki techniczne oraz zwolnienie z egzaminu zawodowego (część pisemna).

Celem Olimpiady Wiedzy Technicznej jest:

• stwarzanie młodzieży możliwości szlachetnego współzawodnictwa,
  • budzenie i rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowania techniką,
  • rozwijanie predyspozycji technicznych ucznia,
  • rozszerzenie zakresu i podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności oraz kształtowanie postaw społecznych uczniów,
  • rozwijanie i kształtowanie umiejętności samokształcenia, potrzebnej do zdobycia przez ucznia wymaganych w określonym zawodzie umiejętności i uzyskania odpowiednich kompetencji,
  • danie nauczycielom możliwości kierowania rozwojem ucznia i wspierania go w podejmowaniu istotnych decyzji dotyczących wyboru przyszłego zawodu,
  • podnoszenie kompetencji nauczycieli pracujących z młodzieżą szczególnie uzdolnioną,
  • współdziałanie, w procesie kształcenia i wychowania młodzieży, nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych z nauczycielami akademickimi z wiodących, krajowych uczelni technicznych.