Gratulacje dla naszych krwiodawców!

7 września b.r. odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu podsumowanie XV edycji okręgowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych , Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „Młoda krew ratuje życie”. Organizatorami tego wyjątkowego turnieju byli; Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu.

Z dumą informujemy, że pełnoletni uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2017/2018 oddali 95,150 litrów krwi, co w przeliczeniu na każdego ucznia pełnoletniego wynosi 0,282 litra. W porównaniu do roku szkolnego 2016/2017 oddaliśmy o ponad 20 litrów krwi więcej.

W turnieju tym uczestniczyło ponad 27 szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa i tylko dwie uczelnie wyższe. W tym dniu naszą szkołę na podsumowaniu akcji poboru krwi reprezentowali uczniowie klasy IVA Sebastian Kołodziej i Tomasz Cziernok. Dzięki naszym uczniom, którzy tak aktywnie zaangażowali się w oddawanie krwi nasz elektryczniak uzyskał trzecie miejsce w kategorii ilości oddanej krwi. Pierwsze miejsce podobnie jak w minionym roku uzyskali uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie- Koźlu z wynikiem 113,15 litrów, z kolei drugie miejsce Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Nysie z ilością 99,45 litrów krwi.

Krew dyplom 2018

Na uwagę zasługuje również fakt, że nasza szkoła po raz drugi uczestniczyła i uzyskała jednocześnie wyróżnienie w kategorii najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa. Wyróżnienie to uzyskaliśmy m.in. dzięki organizowanym w ubiegłym roku szkolnym akcjom promującym honorowe oddawanie krwi m.in. Kiermasz świąteczny „Elektryczniak pomaga. Dzielmy się sobą” , Kiermasz Walentynkowy pod hasłem „Miej serce dla potrzebujących” oraz innym akcjom. Wszystkie te przedsięwzięcia były możliwe dzięki wzajemnej współpracy Szkolnego Koła PCK i Samorządu Uczniowskiego a przede wszystkim ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, Radzie Rodziców, Dyrekcji. Dziękujemy za przygotowanie prezentacji, projektów ulotek i plakatów wszystkim uczniów zaangażowanym w tą działalność. Na szczególne wyróżnienie zasługują: Michał Wieczorek z obecnej kl. IIA, Łukasz Wrześniowski z kl. IIG, oraz obecna klasa 2E i 2A technikum.

Dyplom krew 2018

W imieniu Szkolnego Koła PCK, Dyrekcji i pracowników szkoły, składam serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom tej wyjątkowej akcji i zachęcam do aktywnego udziału również w tym roku szkolnym wszystkich uczniów pełnoletnich z klasy III i IV. Najbliższy termin przyjazdu „krwiobusa” do naszej szkoły już 3 października a kolejny 5 grudnia.

Pamiętajmy, że „można zrobić tak niewiele, aby zyskać wiele- ŻYCIE”.