NOWY ROK SZKOLNY CZAS ZACZĄĆ!

Początek roku szkolnego 2011/2012
Nowy rok szkolny czas zacząć!

Nie wolno wam unikać wysiłku, chyba po to, żeby podjąć wysiłek jeszcze większy;

gdyż zadaniem waszym jest rosnąć

Antoine de Saint-Exupéry

1 września 2011 to pierwszy dzień pobyty w szkole młodzieży „Opolskiego Elektryczniaka”. Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2011/2012 rozpoczęła się Mszą św. w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu o godz. 8.00. Ks. Proboszcz Rudolf Świerc, dziękując tak licznie zgromadzonej młodzieży wraz z nauczycielami i dyrekcją podkreślił, by w czasie procesu zdobywania wiedzy i odkrywania talentów, młodzież nie zapomniała by stawać się lepszym człowiekiem, wzrastać w człowieczeństwie.

Po dwumiesięcznej przerwie uczniowie powrócili do szkoły pełni zapału i energii. Uroczystość w szkole rozpoczęła się o godz. 9.00 na szkolnym podwórku. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego szkoły i wysłuchaniu hymnu narodowego oraz hymnu szkoły głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych Władysław Opoka, który serdecznie przywitał zebranych jak i uroczyście zainaugurował nowy rok szkolny. W swoim przemówieniu Dyrektor zaznaczył kontekst dzisiejszej uroczystości. Rozpoczynamy nowy rok szkolny – powiedział Dyrektor – w roku polskiej prezydencji w Unii Europejskiej oraz w roku organizacji przez Polskę Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Ten czas to również rok beatyfikacji papieża Polaka Jana Pawła II. Jednym z punktów spotkania było powitanie zebranych; zarówno tych, którzy „zadomowili się” już w naszej szkole, jak i tych, wstępujących dopiero w nasze progi. Ponadto, Dyrektor Władysław Opoka życzył uczniom oraz wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły, owocnej pracy, wytrwałości i sukcesów.

Ostatnim punktem czwartkowej uroczystości były spotkania uczniów z wychowawcami. Nowym uczniom Pan Dyrektor „Opolskiego Elektryczniak” przedstawił nauczycieli, pedagoga, psychologa, doradcę zawodowego oraz rzecznika praw ucznia. Nadszedł ten wyczekiwany moment kiedy uczniowie klas pierwszych poznali swoich kolegów i koleżanki oraz swojego wychowawcę. I tak wychowawcą klasy 1 at został Pan Rafał Chwaliński, opiekunem klasy 1 bt została Pani Mirosława Korzekwa, klasy 1 ct Pani Beata Peczeniuk, klasy 1 dt Pani Monika Krzeptoń, klasy 1 et Pani Ewelina Lisek, natomiast klasy 1ft wychowawcą została Pani Angelika Kimmel. Pani Maria Kowalska będzie wychowawcą klasy 1 szkoły zasadniczej.

Po oficjalnej części uczniowie zostali zaproszenie na spotkanie ze swoimi wychowawcami w klasach, natomiast klasy programowo najwyższe zostały zaproszone na spotkanie do sali gimnastycznej. Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych wprowadził tegorocznych maturzystów w procedury organizowania i przeprowadzenia egzaminu maturalnego oraz potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Wicedyrektorzy Pani Barbara Górnik i Pan Joachim Strzałka przedstawili zmiany i możliwości w tegorocznych egzaminach maturalnych, bowiem w tym roku absolwent może wybrać język obcy jako przedmiot dodatkowy – to tylko jedna z wielu zmian. Pełni zapału i chęci do pracy rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Przed nami nowe zadania, którym postaramy się sprostać jak najlepiej. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego uświetnił występ szkolnej orkiestry dętej pod batutą dyrygenta Pana Przemysława Ślusarczyka. Uwieńczeniem uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego było zrobienie wspólnego zdjęcia. Zdjęcia Agnieszka Nowak Piotr Dobrowolski