Budżet Obywatelski 2018

Dnia 28.05.2018 grupa uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych brała udział w spotkaniu dotyczącym Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 w Opolu. Spotkanie miało na celu ukazanie młodym Opolanom, że to co dzieje się w mieście może zależeć również od nich. Każdy może złożyć swoją propozycję do Budżetu Obywatelskiego.

Czym jest Budżet Obywatelski (BO)?  Jest to proces, w którym obywatele miasta decydują o wydatkach publicznych w perspektywie przyszłego roku budżetowego. Dzieli się on na 5 sekcji: Sportowy BO, Rowerowy BO, Senioralny BO, Kulturalny BO oraz Zielony BO. Jak co roku - pomysłów na atrakcje czy też dodatkowe miejsca odpoczynku w Opolu jest mnóstwo. Jedne są bardziej trafne i przekonujące, a drugie mniej. Kto może złożyć wniosek, w którym opisze swój pomysł?  Odpowiedź jest prosta: dosłownie każdy! Termin składania wniosków do BO miasta Opola kończy się 6 czerwca 2018 roku. Pamiętaj, aby twój wniosek mógł wziąć udział potrzebujesz co najmniej 20 głosów. Zatem na co czekasz? Działaj!

Po więcej informacji prosimy chętnych o zgłoszenie się do opiekunów Samorządu Uczniowskiego.