WALTER JANETZKO - WSPOMNIENIE

Wspomnienie
Walter Janetzko
(08.06.1941 – 18.08.2011)

Dnia 18 sierpnia 2011 r. zmarł emerytowany nauczyciel zawodu Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu, Walter Janetzko.

Urodził się 8 czerwca 1941 r w Komprachcicach – tu uczył się w Szkole Podstawowej, którą ukończył w 1955r. Rozpoczyna naukę w Zasadniczej Szkole Zawodowej Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Opolu uzyskując w 1957r. zawód montera maszyn elektrycznych.

Pracę rozpoczyna 1 sierpnia 1957 r. w Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Opolu w charakterze elektromontera.

Po odbyciu służby wojskowej wraca do pracy i w 1965 roku uzyskuje tytuł mistrzowski w zawodzie elektromontera.

Z dniem 1 maja 1972 r. decyzją Kuratora Okręgu Szkolnego zostaje mianowanym nauczycielem zawodu Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Opolu. 31 sierpnia 1987 r, przechodzi na emeryturę ale jako nauczyciel zawodu pracuje dalej w niepełnym wymiarze godzin do sierpnia 2002r.

Walter był wspaniałym pracownikiem i nauczycielem. Jako elektromonter był fachowcem od tego co stare i nowe. Zawsze punktualny, przygotowany do pracy i chętny do pomocy uczniom, kolegom, nauczycielom zawodu i szkoły. Pogodny i zadowolony z tego co robi, chętny do pracy na rzecz innych, zawsze służący radą i pomocą.

Odchodzi od nas wielki przyjaciel i sojusznik oświaty zawodowej opolskiego ELEKTRYCZNIAKA, z którym związał się jako uczeń, pracownik i nauczyciel.

Żegnam Cię dzisiaj tu na cmentarzu w Komprachcicach – tu gdzie się urodziłeś, uczyłeś i mieszkałeś jako wzorowy ojciec i rodzic.

Żegna cię delegacja naszego Zespołu Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu, dyrekcja szkoły, wieloletni kierownik warsztatów szkolnych, koleżanki i koledzy z pracy, absolwenci oraz społeczność Komprachcic.

Będziemy o Tobie pamiętać.

Spoczywaj w spokoju.

Rodzinie naszego zmarłego przyjaciela składamy wyrazy głębokiego współczucia.