Dzień otwarty Szkoły w Elektryczniaku

Jak co roku, 21 marca, w opolskim Elektryczniaku odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Z tej okazji gościliśmy w naszej szkole gimnazjalistów i ich rodziców, nauczycieli i wychowawców.

W tym szczególnym dniu naszą szkołę odwiedziło kilkuset uczniów z całej Opolszczyzny. W salach lekcyjnych oraz pracowniach naszej szkoły czekały na nich liczne atrakcje. Goście mogli zapoznać się min. z najnowszymi rozwiązaniami z dziedziny elektryki, mechatroniki, informatyki oraz teleinformatyki. W trakcie Dnia Otwartego znalazło się również coś dla miłośników średniowiecza, gór, filmów, muzyki oraz gier komputerowych.

Nie lada gratką dla fanów robotyki były zawody Robo Elektryk Day w ramach Opolskiej Ligi Robotów. Młodzi ludzie mogli zmierzyć się w konkurencjach: Lego Sumo oraz Lego Line Follower. W zawodach wystartowały drużyny z kilkunastu szkół województwa opolskiego.

Wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom oraz organizatorom akcji "DZIEŃ OTWARTY" w naszym Zespole Szkół przekazuję serdeczne podziękowania i gratulacje.
Dyrektor Dariusz Dobrowolski