Wizyta w firmie PROJEKT

W marcu 2018 r. uczniowie klasy IAT Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu oraz uczniowie zaprzyjaźnionej klasy o profilu matematyczno - informatycznym z PLO nr VIII mieli okazję odwiedzić firmę inżynierską PROJEKT Automatyka i Elektrotechnika Sp. z o.o., która specjalizuje się w dostawach usług i towarów dla przemysłu high-tech. Swoje projekty firma z Opola realizuje na całym świecie i cieszą sie one dużym uznaniem.

Uczniowie w czasie spotkania wysłuchali ciekawego wykładu prezesa firmy oraz jej głównego projektanta, a także zapoznali się ze specyfiką produkcji. Mogli obejrzeć z bliska komponenty automatyki przemysłowej oraz produkowane prototypowe maszyny, a także poznać zastosowanie aplikacji z wykorzystaniem robotów przemysłowych.

Uczniowie klasy 1AT uczestniczą w naszej szkole w projekcie w ramach którego uczą sie programować w języku Python oraz programują mikrokontrolery wykorzystując w tym celu platformę Arduino, aby w niedalekiej przyszłości samodzielnie konstruować i oprogramowywać własne konstrukcje. Informacje uzyskane przez nich podczas wizyty w firmie PROJEKT mogą być dla nich wskazówką na przyszłość.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że współpracująca z nasza szkołą firma PROJEKT objęła patronatem Koło Robotyczne Elektryczniaka oraz Opolską Ligę Robotów, a w roku 2017 została uhonorowana przez Prezydenta Miasta Opola tytułem „Partner Edukacji Zawodowej”.